Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkáltató a tudtom nélkül a...

Munkáltató a tudtom nélkül a 8órás bejelentést átmódosította 6órára, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Szóval, a munkáltató csinálhat olyat hogy a tudtom nélkül kijelent a 8órábol és 6órába jelent be? Mit tehetek ilyen esetben?
2014. dec. 6. 20:48
 1/5 Nebster10 válasza:
38%
Bemesz 6 órát dolgozni
2014. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy az első írta. Viszont várhatod, hogy e miatt lapátra tesznek.
2014. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Ez esetben a szerődésedet módosíteni kell/kene/ kellett. Azt meg nélkülde nem tudja, hacsak nem aláhamisítja...
2014. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem csinálhat ilyet a munkáltató, mivel törvényellenes.

A munkaszerződésben írottakat csak és kizárólag a Te írásbeli hozzájárulásoddal módosíthatja, kivéve a bérezést, ha az kedvezőbb számodra, mint az érvényben lévő.


Két dolgot tehetsz:

Reklamálsz, hogy az "elmaradt" béredet fizesse meg.

Bejelentést teszel a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségnél ez ügyben, akik lefolytatnak egy ellenőrzést a cégnél. Ha nincs a cég birtokában egy általad aláírt, részmunkaidőre szóló munkaszerződést, akkor kötelezni fogják a munkáltatót a különbözet kifizetésére, és nagyon rossz esetben bírságot is kiszabnak.


Te döntesz. Félsz, vagy sem a munkáltatótól, mennyire fontos a helyed, mivel valószínűleg lapátra tesznek miatta.

Én nem féltem, de nem is akartam egy kizsákmányoló, szemét helyen tovább dolgozni...

2014. dec. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Egyoldalúlag nem módosíthatja a szerződést, ha mégis megtette, az hamisítás. Én munkaügyire vinném az ügyet utóbbi esetbe, persze előtte megzsarolnám jó pénzért cserébe!
2014. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!