Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom, hogy igényelhete...

Honnan tudom, hogy igényelhetek-e vissza adót, és ha igen mennyit? Megkaptam a 14M30-as papírt, de ebből semmit nem veszek ki, levont adóelőleg, összevont adóalapba tartozó jövedelmek összege stb. Valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés
adó, adóbevallás, adóvisszatérítés, pénz
2015. jan. 26. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha avebjava programmal töltöd ki az adóbevallást (csak bele kell írni a kapott adatokat), azonnal kiszámítja neked, hogy jár-e vissza pénz. Nem túl esélyes, mivel most már egyetlen adósáv van, és adójóváírás sincs. Régen azért járt sokszor vissza, mert magasabb adósáv alapján vontak le, aztán esetleg mégsem volt annyi a kereseted (év közben felmondtak), hogy abba estél volna.
2015. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És azt honnan tudod, hogy nem kell-e még befizetned?


Ha teljesen kínai neked az egész, akkor keress fel egy könyvelőt, 2-3.000 forintért megcsinálja.

A legtöbb munkáltató elkészíti a bevallást, ha kéred.


Ahogy az előttem szóló is írta, ma már csak nagyon kivételes esetekben jár vissza pénz.

2015. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!