Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az én esetemben szükséges e...

Elisabeth07 kérdése:

Az én esetemben szükséges e Adóelőleg nyilatkozatot családi kedvezményről kitöltenem?

Figyelt kérdés
Nincsen családom, egyedül élek, és évről évre elbizonytalanodom amikor az adópapirjaimat töltögetem, hogy mit is kell nekem tulajdonképpen leadnom... Kaptam egy adóelőleg nyilatkozatot családi kedvezmény érvényesitéséről, illetve egy magyar közlönybeli Munkáltatói nyilatkozatot a 3. paragrafus 10. bekezdésében foglaltak végrehajtásához... Amiben arról van szó, hogy 2011-12-ben jogviszonyban álltam e a munkáltatómmal. Nem álltam. Akkor nekem ezeket a papirokat nem kell kitöltenem és leadnom? Köszönöm a segitséget!!

2015. jan. 13. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
:-)
2015. jan. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs gyermeked, akit a háztartásodban nevelsz, akkor nem is vagy jogosult családi kedvezményre, tehát azzal a résszel nem kell foglalkoznod.


A paragrafusos részt nem értem, mivel nem tudom, hogy miről van szó benne. Csak tippelem, hogy közalkalmazott lehetsz, akitől a bérkompenzációval kapcsolatban kérnek valamilyen nyilatkozatot.

Ha arról van szó, és 2011-2012-ben nem állt fenn velük a jogviszonyod, akkor sem kell vele foglalkoznod, nem töltesz ki semmit ezzel kapcsolatban.


Ha fennállt, akkor tudnom kéne pontosan, hogy miről kell nyilatkoznod, vagyis mivel kapcsolandó össze a fennálló jogviszonyod.

2015. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!