Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell e adóznom visszavásárolt...

Kell e adóznom visszavásárolt életbiztosítás után? Részletek lent.

Figyelt kérdés
2004-ben vásároltunk lakást, amihez un. Forrás jelzáloghitelt vettünk fel az OTP-től. Ez úgy nézett ki, hogy fizettük a hitelt az OTP-nek és fizettünk egy évente 5 %-kal indexálódó életbiztosítást az (akkor még) OTP Garancia biztosítónak (majd jogutódjának). Az életbiztosítás kedvezményezettje az OTP bank volt. Ezt a szerződést 2013. decemberében kötöttük, tehát a biztosítás attól volt érvényben. 2014-ben eladtuk a lakásunkat és mivel a hitelt végtörlesztettük, az OTP bank lemondott az életbiztosítás kedvezményezetti jogáról, így én lettem a biztosítás kedvezményezettje, így a biztosítást maradékjog címen meg is szüntettem és kaptam a biztosítótól közel 2 milliót. Ez jól jött az új lakás vásárlásához. Kérdésem: kell e ezután az összeg után adóznom. Úgy olvastam, hogy 10 évvvel a biztosítás megkötése után már nem adóköteles. Köszönöm a segítő válaszokat.
2015. jan. 31. 13:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, jól tudja, 10 év után már 0% adó van!

0-5 év között 22%, 5-10 év között 11%, 10 felett már nincs!

2015. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!