Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás, családi járulék...

Adóbevallás, családi járulék kedvezmény levezetésébe kérnék segítséget?

Figyelt kérdés
Férjemmel 3 közös gyerekünk van. Év közbe közösen vettük igénybe a kedvezményt. Tőlem nem vontak adót, járulékot mivel takarta a kedvezmény és még van fennmaradó rész. A férjem bevallásába a 20. sorba kell beírnom az én általam igénybe vett járulékkedvezmény összegét és itt akadtam meg. Ide az adót és a járulékokat összesen kell beírni? Volt 1229545 a bérjövedelmem, ebből 460965 járulékalapot képző jövedelmem amiből 46098 a járulékkedvezmény (GYED-en vagyok). A másik kérdésem, hogy a fiam márciusban született, akkor január-februárra is 1-es kódot kell beírni a kedvezményezettek felsorolásánál vagy 0-t és magzatként beírni arra a 2 hónapra?
2015. febr. 2. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg is írtad a választ:


"kell beírnom az én általam igénybe vett járulékkedvezmény összegét"

"amiből 46098 a járulékkedvezmény"


És ha a fiad márciusban született, akkor jan-febr-ban magzati kedvezményt vettél igénybe, nem?

2015. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen jan-febr magzati kedvezmény volt. Csak azért nem értettem,mert ha csak a járulékot írom be akkor az az én adókedvezményem nem kerül a férjemnél a keretösszegből levonásra és így azt duplán igényelnénk, mert nálam már egyszer igénybe vettem és ha a keretösszegből nem vonom le nálla akkor ő újra felhasználja azt?
2015. febr. 2. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Most nincs előttem bevallás, de valahova be tudod írni az adóalap csökkentő kedvezményt is.
2015. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi választ sikerült kibogoznom A még érvényesíthető kedvezményből (22 sor) levontam és az így kapott összeget írtam a érvényesíteni kívánt kedvezményhez (23. sor). Remélem így jó lesz. :)
2015. febr. 2. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!