Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most fogjuk eladni a kertünket...

Most fogjuk eladni a kertünket tudom, hogy a nyereség után adóznunk kell. Mikor kell az adóbevallást elkészíteni? G amikor egyébként az adóbevallását készíti? Vagy külön kell beadnia?

Figyelt kérdés
Gondolom jövőre, mivel idei bevétel, de mi a határidő. Én rokkantnyugdíjas vagyok, nincs más adóköteles jövedelmem. A párom (másik tulajdonos) aktív dolgozó, neki a munkabérével össze kell vonni, és akkor kell beadnia, vagy külön?

2015. febr. 28. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, a bevallást majd 2016. májusban kell beadni a 2015. évben megszerzett összes jövedelemről mindkettőtöknek.


Majd párod 2016. januárban szóljon a munkahelyén, hogy "önadózó" lesz, és akkor majd kap olyan igazolást az év folyamán szerzett jövedelméről, ami alapján a bevallást ki tudjátok tölteni + a kert-eladásból származó jövedelmet is hozzá.

Neked is akkor kell majd megcsinálnod a sajátodat!

2015. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ!
2015. febr. 28. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!