Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb elmaradásom van. De ennél...

Tb elmaradásom van. De ennél kicsit összetettebb a kérdés! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
2012-ben otthon voltam munkanélküliként, de év végén (dec.) találtam állást. 2013-ban a cég fizette utánam a társadalom biztosítást. 2014-ben év közepén megszűnt a munkaviszonyom és ismét munkanélküli lettem. A tb-t magamnak fizetem, minden hónapban csekken. De csak onnantól fizetem ahonnan kiléptem (2014). A 2012-es évvel mi a helyzet? nem kaptam róla semmilyen értesítést. Az most hátralék? és ha igen akkor visszamenőleg lesz-e büntetés, és ha igen akkor mekkora? 2012-es év banki kamat kétszerese?

2015. márc. 3. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Elméletileg igen, hátralék.

Van valami késedelmi kamat, de hogy az mekkora... És hogy egyáltalán mijen alapon létezik...

2015. márc. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha kaptál munkanélküli ellátást, akkor fizetve volt, csak akkor keletkezett hátralék, ha nem kaptál munkanélküli ellátást, és nem is fizetted. Bemész a navhoz és ott megmondjá mennyivel tartozol, és adnak csekket, esetleg részletfizetést is.
2015. márc. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen hátralék, 5 év míg elévül, de nem valószínű, hogy megúszod. Az egészben az a baj inkább, hogy előbb-utóbb úgyis behajtják, de ha nem te jelented be, akkor még azért is megbírságolnak, hogy elmulasztottad a bejelntését.
2015. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha reisztrált munkanálküli vagy és a Munkaügyi Központtól vagy az önkormányzattől kapsz erre a státuszra ellátást, akkor automatikusan biztosított vagy és nem kell fizetned magad után a TB-t. Ha nem regisztráltál, az nem volt okos dolog... A céges meló után még 45 napig voltál biztosított, 45 nap utántól kell fizesd, büntetés nem lesz, kamat lesz, ez adótartozásnak számít.
2015. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"büntetés nem lesz"


De lesz, ha nem jelenti be. A bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt akár valami 100 ezerre is büntethetnek, még akkor is, ha nem az a jellemző. Őt nem fogja vigasztalni, hogy nem nagyon fordul elő, ha őt meg pont megbüntetik!

2015. márc. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Mi kell bejelenteni? Nem értem.

Ha senki nem fizeti utánad a TB-t, akkor nem kapják meg a TB-det, tehát tudják, hogy nincs befizetve, és ami nincs befizetve, avval tartozol.

2015. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Bár minden nyilván van tartva és teljes képtelenség az egész, mert mindent tudnak, a megfelelő nyomtatványon (idén ez a 15T1011) be kell jelentened, hogy mikortól kell magad után fizetni. Magadnak kell be kell küldeni bejelenteni a dátumot, és kiválasztani, hogy csekken fizeted, vagy átutalod. Ha az előbb, akkor mikor ezt megkapják utána küldik a csekket. A megfelelő nyomtatványon azt is be kell írni, hogy mikortól nem kell fizetned már magad után.


Tudom, hogy teljes képtelenségnek hangzik, mivel az is, egyszerűen nevetséges, hogy épp a segglyukam belsejének mintáját nem tartják csak rólam nyilván, de tényleg magadnak be kell az ilyet jelenteni, ha magad után fizetned kell, hogy mikortól kell fizetned, és később azt is, hogy már nem kell fizetned és azt is mikortól!

2015. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
7: Ez érdekes, mert én túl vagyok több ilyen TB-változós szakaszon is, és minden hivatalos dolgot elvégzek, amit mondanak, és ilyennel igénnyel nem találkoztam egyik hivatal részéről sem.
2015. márc. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert ilyen igényt semelyik hivatal nem nyújt be, ezt neked kéne tudni magadtól. Hogy honnan, az egyébként rejtély, de tudni kell.
2015. márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként már ne haragudj, de nem tudom milyen hivatalos ügyeket intézhetsz, ha arra nem vagy képes, hogy ennek a NAV oldalán, meg a nyomtatványai között utánanézzél, hanem itt hitetlenkedsz már napok óta.
2015. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!