Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szülőtől ajándékba kapott pénz?

Szülőtől ajándékba kapott pénz?

Figyelt kérdés
Valószínűleg külföldön dolgozó szüleimtől fogok kapni "kölcsön" - gyakorlatilag ajándékba - nagyobb összeget anyagi problémáim rendezésére. Érdeklődnék, hogy van-e valami bejelentési, illeték vagy adófizetési kötelezettségem ez után? Köszönöm előre is!

2015. márc. 3. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
De most komolyan kérdezem. Egy ilyen kérdés egyáltalán hogy merülhet fel valakiben?
2015. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy ma már minden után kell adózni, illetéket fizetni szinte. Legalábbis nekem laikusként ez az érzésem. Egyáltalán lövésem sincs, hogy milyen "irányú" a meglepődésed. Azon csodálkozol, hogy adózni akarok ezután a pénz után (ha szükséges), vagy hogy nem vagyok vele tisztába, hogy kötelező?
2015. márc. 3. 17:12
 3/9 TamásTóth ***** válasza:
100%
Az ajándékozás az egyenesági rokonok között illetékmentes
2015. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tényleg nem tudtam...és egy esetleges vagyonosodási vizsgálat esetén, ha teszem azt az adóhatóság vizsgálódik, hogy miből fizettem ki hirtelen a tartozásom vajon elég, ha csak megtartom a western unionos bizonylatot amit a pénzfelvételkor kapok? Érdemes lenne ennek elébe menni és magamtól jelezni ezt?
2015. márc. 3. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább az a fontos, hogy tudod -e bizonyítani, hogy a szüleid tudtak adni tényleg. :)
2015. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha megtartom a western union bizonylatot, hogy tőlük kaptam külföldről, akkor az csak elég, nem?
2015. márc. 3. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég, de egy fokkal jobb lenne ha a bankszámládra utalnák és a közleménybe beírnák, hogy ajándék. Talán olcsóbb is, mint a WU. Bejelentési kötelezettség nincs.

Egyébként nem hülyeséget kérdeztél, mert ez nem mindig volt így.

2015. márc. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Illetékmentes 2011 óta 2013 óta már be sem kell jelenteni.


De amúgy megkérdezhetem, hogy hány fórumon kérdezted már ezt meg? Mert a jogászoknál is megírtad már tegnap.

2015. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ámbátor megkérdezhetem, hogy ennyi szabadidőd van, hogy azt figyeled, hogy ki hány fórumon tesz fel egy kérdést?

2015. márc. 4. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!