Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főiskolás egyéni vállalkozó...

Főiskolás egyéni vállalkozó jogosult gyerektartásra?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy elkezdem már most a vállalkozásom. Apámtól vonják bírósági úton a gyerektartást mert nem akarta fizetni. Ha kiváltom az e.v.-t akkor jogosult vagyok továbbra is a gyerektartásra amíg nem diplomázok le?
2015. márc. 5. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyerektartás nagykorúságig jár. Utána rokontartás jár - de ennek már vannak különböző kritériumai. Például, hogy nappali tagozaton kell tanulni, "érdemesnek" kell lenni rá (pl. kapcsoalttartás a tartó szülővel) és saját megélhetés rovására nem is kell fizetni.
2015. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rokontartást ilyenkor azért kapja a gyerek, mert a tanulmányai mellett vagy azok lényeges romlása nélkül nem képes megkeresni a napi betevőt. Az hogy elkezded a vállalkozást apádnak indok lehet arra, hogy pert indítson a tartás létjogosultságának felülvizsgálata iránt. Magyarul, ha valaki vállalkozik, általában lesz belőle pénze vagy ha tanul, a vállalkozásra fordított időben munkát vállalhatna.
2015. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. Koszonom a valaszt. Az elso hozzazolo nem a kerdesre valaszoltal. De koszi
2015. márc. 5. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező:


Problémáid vannak? Leírtam tisztán, világosan, hogy te EGYÁLTALÁN NEM VAGY JOGOSULT GYEREKTARTÁSRA, hiszen már nem vagy gyerek.


Azt is leírtam, hogy milyen körülmények között vagy jogosult ROKONTARTÁSRA.


Ha szerinted ez nem válasz volt a kérdésedre akkor hagyd a fenébe a főiskolát, kár az idődet pazarolni.

2015. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Takarodj mar
2015. márc. 6. 08:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Pf, kultúrproli..

Írni olvasni nem tud, csak megsértődni, de azt nagyon.


Próbáld csak aput a lehető legjobban lehúzni, mert ennyi ésszel és ilyen gyenge lélekkel nem lesznek nagy sikereid a való világban.

2015. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!