Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kezdő egyéni vállalkozó...

Kezdő egyéni vállalkozó elszámolhatja a vállalkozás indítása előtt vásárolt tárgyi eszközeit? Ha igen milyen feltételekkel és módon?

Figyelt kérdés

2015. febr. 16. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert azt még nem vállalkozóként, hanem magánemberként vette.
2015. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
A probléma egy részére megoldás lehet az apport :)
2015. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozónál apport? Hogyan működik?
2015. febr. 16. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

A NAV tájékoztatója alapján elszámolhatod (ellentétben a társas vállalkozásokkal):


"A kezdő vállalkozó az első adóévben költségként számolhatja el a tevékenység megkezdését megelőző 3 évben felmerült, a tevékenység megkezdésével és gyakorlásával összefüggő kiadásait, ha azokat korábban költségként nem számolta el"


[link]


03.füzet:

A személyi jövedelemadó törvény hatálya alá tartozó egyéni vállalkozók jövedelmének meghatározására és járulékfizetésére vonatkozó alapvető szabályok

2015. febr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Ez gondolom KATÁra nem érvényes.
2015. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es válaszoló. Én is valami ilyesmire emlékeztem, csak nem tudtam milyen időszakot lehet figyelembe venni, és sehol sem találtam a jogszabályt hozzá.
2015. febr. 17. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!