Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik valamilyen formában...

Létezik valamilyen formában adókárosultak szövetsége, vagy hasonló szervezet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kik azok az adókárosultak?
2015. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok.

Téged a NAV rövidített meg jogtalanul?

2015. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nem létezik, mert egyedül vagy a navval szemben, ott a vagyonod és a jövedelmed, ami szabadon hozzáférhető a számukra. ügyvéd drága, nem ért hozzá és elveszíti a pereket és évekig leblokkolja a tevékenységed, soha nincs vége az ügyednek. annyi előnyöd lehet, hogy rejtőzködve tudsz működni, ha van erre alkalmas tevékenységed, jövedelmed kicsi és nagy az elvonás, becsületesen szegény maradsz, ha bebuksz, tönkremész örökre, mert a büntetést nem tudod kifizetni.


sajnos én is így jártam.


az alternatíva, hogy feketén dolgozz, ha tudsz vagy külföldön, ha beszélsz németül

2015. márc. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos pert vesztettem én is velük szemben. A pártfogó ügyvéd az első tárgylásra nem jött el, így elnapolták, a következő tárgyaláson küldött maga helyett egy ügyvédjelöltek, aki a tárgyaláson nem szólalt meg. Ennyit a pártfogói ügyvédekről. Ami pedig a NAV-ot illeti, általuk elismerten és bizonyítottan nem létező jövedelem után követelnek SZJA-t. Kicsit hosszú az eset, azért nem részletezném most, és nagyon érdekesen zajlott a tárgyalás is. Mindenesetre a NAV követelése többek szerint is abszurd.
2015. márc. 14. 07:19
 5/12 anonim ***** válasza:

én nem fizetek, most voltak ingó behajtáson a lakcímemen, de mindenről számla van a lakhelytulajdonos nevére. aztán kibökték, hogy lehet kérelmezni a tartozás mérséklését és elengedését. nyilván nem engednék el, csak mérsékelnék az amúgy is irreális összeget és az irreális kamatot és egyéb pótlékokkal növelt összeget, valami alacsonyabb szintre.


mondtam nekik, hogy már késő, mert elhúztam innét és köszönöm, a motivációt, hogy nem volt visszaút a navos tartozás miatt, mert az elején amikor kimentem, nagyon nehéz volt. egyébként sok a magyar kint akinek hasonló sors jutott.

2015. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nálam az a vicc, hogy ők maguk is elismerik, hogy nem keletkezett adóköteles jövedelem, mégis egy jogszabályra hivatkozva - amit jól, vagy rosszul értelmeznek, erről megoszlanak a vélemények - akarják behajtani a nem létező jövedelmet. Méltányosságnak nincs helye, ezt meg is mondták: kérelmezhetem, de ne számítsak arra, hogy méltányolni fogják, ergo: az utcára fognak rakni, és sajnos ebben az országban nincs segítség.
2015. márc. 16. 07:19
 7/12 anonim ***** válasza:
agyadra fog menni, nekem is oda ment, tapasztalat
2015. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már az agyamra ment, tiszta ideg vagyok tőle, de folytatjuk a harcot, hátha sikerül valamit elérni. Azt mindenesetre nehezen hiszem, hogy a törvényalkotó egy, a valóságban nem létező jövedelmet akarna adóztatni. Ez azért abszurd, még ebben az országban is.
2015. márc. 17. 07:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérelmet a Fizetési Kedvezmények Osztályára kell benyújtanod, ennyit sikerült megtudnom. Jól meg kell indokolni. Persze nem tudom a te helyzetedet, hogy mennyire tudnak hozzáférni a jövedelmedhez és a listázott vagyontárgyaidhoz.


Nálam volt már 2 alakalommal vot ingó-végrehajtás, ami sikertelen volt. Természetesen előtte is ikertelenek voltak az egyéb inkasszó és jövedelem és ingatlan és gépkocsi végrehajtások, mert nincs a nevemen semmi.


Én is lassan nekiállok egy levélnek, de csak halogatom. Most egyenlőre van munkán, aminek a béréből nem tudnak levonni, más vagyontárgy nincs a nevemen, úgyhogy még megvagyok. Elévüléshez 2 év kell, de nem fog minden elévülni.

2015. márc. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaaa és a legutóbb amikor kijöttek a lakhelyre, már arra voltak kíváncsiak, hogy a volt nejemtől mikor váltam el. Orr láttam egy lelombozódást a szemében, amikor megtudta, hogy már 8 éve elváltam. Szerintem az ő vagyonára is rárepülnének, ha 6 éven belüli lett volna a válás.
2015. márc. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!