Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány %-os késedelmi kamatot...

Hány %-os késedelmi kamatot fizet a NAV ha nem utalja időben az adóvisszatérítést?

Figyelt kérdés
36 napja vette át az adóbevallást, azóta se levél se pénz. Mit kell ilyenkor tenni?
2015. márc. 18. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem tizenöt nap késés miatt utaltak egyszer 57 Ft-ot.
2015. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jegybanki alapkamatot, ami jelenleg évi 2,1%.


De ezen az oldalon olvastam, hogy a kifizetések 03.01-gyel kezdődtek, azaz nem az számít, hogy te mikor adtad be. Ha január 5-én beadtad, akkor nem február 5-én telik le a 30 nap, hanem március 1-től indul.

Mivel te ezt megelőzően már beadtad, neked is 03.01-gyel indul, azaz akkor kaphatsz kamatot, ha március hónapban nem kapod vissza a pénzed.


Pl. 50 ezer ft-ra, 1 nap késésre jár 2,8 Ft.

Ha egy hetet késnek, az már 20 Ft.

Ha 100 ezret kapsz vissza, akkor egy hét késedelem 40 Ft. :)


Ennyiért fogsz reklamálni?

2015. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, nem fogok ennyiért reklamálni csak kíváncsi voltam. A 30 nap a beérkezéstől számít, de legkorábbi utalás márc.1. Így a 30 nap nem vonatkozok azokra, akik jan.29. előtt adták be.
2015. márc. 18. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!