Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségbiztosítási illeték-ta...

Egészségbiztosítási illeték-tartozás részleges elengedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam egy részletes számlakimutatást a NAV-tól, miszerint tartozom nekik az alábbiakkal:

"NAV Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek...stbstb" (124-es adónem), illetve "NAV Adóztatási tevékenységgel összefüggő késedelmi pótlék bevételi számla" (138-as adónem). Előbbi egy 6 számjegyű összeg, utóbbi pedig szintén közel annyi.

Fel szeretném velük venni a kapcsolatot, hogy ezt részletekben rendezhessem, viszont arra gondoltam, hogy esetleg ez utóbbit érdemes lehetne méltányosságból kérnem, hogy elengedjék. Szerintetek érdemes lenne? Nyugdíjas nagyapámmal élek együtt, munkanélküli vagyok. Ketten vagyunk bejelentve az állandó lakcímünkre.


Szeretném, ha legalább a késedelmi pótlékot elengednék, de nem szeretném, ha emiatt elutasítanák a részletfizetési kérelmemet esetleg és egy összegben kérjék tőlem a tartozást.


Köszönöm szépen előre is, ha tudtok segíteni!



#tartozás #elengedés #TB #NAV #késedelmi pótlék #egészségbiztosítási illeték
2015. márc. 2. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Megprobalhatod... Bar a NAV nem az a karitativ szervezet. Jo ha engedi a reszletfizetest.

Egyebkent ha nincs melod, munkanelkuli vagy akkor miert nem rendezted el a tb-d? Egy papir a munkaugyibol, aztan irany a kormanyhivatal es kesz. Ez nem uj dolog par eve mar igy van.

2015. márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az első évben így is tettem, utána viszont már nem jár. Középiskola óta levelezőn tanulok, hogy miért azt ne firtassuk itt most. De azóta nem jár nekem TB és akkor utána 45 nap + 1 évig nem kellett fizetnem, azóta pedig ketyeg.
2015. márc. 2. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem a ló.aszt nem jár.


Aki szegény és nem tudja fizetni a havi 7000 ft körüli összeget annak jár.

Regisztrált munkanélkülinek kell lenni és kész. Ki kell töltened egy "vagyonnyilatkozatot" hogy nincs jövedelemed, nagy értékű ingatlanod, ingóságod és kész. NEM csak egy évig jár, ez hülyeség. Egy évre adják, de ha lejárt meg kell újitatni. Új papír a munkanélküliből, újból kitöltöd ezt a nyomtatványt. Ennyi.


Eszed legyen legalább ha pénzed nincs.

2015. márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!