Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszamenőleg TB tartozásom...

Visszamenőleg TB tartozásom van, de folyamatosan fizetem a havi 6930 forintot. Mi lehet a legrosszabb, amit NAV elkövethet ellenem?

Figyelt kérdés

4 éve munkanélküli vagyok, a párom fizetéséből élünk. 2 éve már havi szinten fizetem a TB járulékot, viszont visszamenőleg nem tudtuk kifizetni.

Hozzá tartozik, hogy igényeltem részletfizetési lehetőséget, de elutasították.

190000 forintról van szó! Egy összegben kifizetni nem tudom. Anno, mikor elutasították a részletfizetési kérelmemet, akkor az ügyintéző azt ajánlotta, hogy a jövőben fizessem havonta a járulékot és akkor nem lehet gondom. Viszont ma érkezett egy levél, hogy tartozásom van és szíveskedjek azt befizetni. Valamint figyelmeztetnek, hogy a hátralékom végrehajtható, így az adóhatóság további értesítés nélkül jogosult velem szemben végrehajtási cselekményt foganatosítani.

Ez most mit jelent? Bajban vagyok?



2015. márc. 19. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Miért utasították el a részletfizetési kérelmedet? Próbáld meg újra kérni. Sajnos, nem évül el a tartozás és behajtják rajtad.
2015. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Röviden és tömören: szerintük a párom fizetése túl magas!

Őszintén szólva, már félek felhívni is őket, de ha nincs más megoldás, akkor be kell mennem az egyik irodájukba.

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de mi lehet a legrosszabb? Lecsukatnak? A nevemen semmi nincs...

2015. márc. 19. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Adó modjára behajtható köztartozás.

Ha egész életedben munkanélküli akarsz lenni és úgy akarod leélni az életed, hogy semmi vagyontárgy ne legyen a neveden (és ezt bizonyítani is tudud) akkor nincs nagy gond. Viszont ha tervezed hogy egyszer még netalán dolgozni fogsz akkor majd letilthatják a béredből.


Vagy végrehajtást is kezdeményezhetnek ellened. Azt hogy nincs semmi a neveden azt neked kell akkor bizonyítanod. Ha pl a közös háztartásban lévő plazma tévéről nincs párod nevére szoló számla vihetik. Ugyanis nem tudod bizonyítani hogy az nem a tiéd.

Szóval jó lenne ha minden ingóságról rendelkeznél valami bizonyító erejű igazolással, hogy nem a tiéd hanem a párodé, gyereké, szüleidé stb.

2015. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

A párod a feleséged, vagy csak az élettársad?


Ezt azért kérdezem, mert adott esetben egy újabb kérelemnél lehet a dologgal taktikázni, hogy az asszonyt ne vonják bele a dologba a magas fizetésre tekintettel.


"Végrehajtható". Ez annyit jelent, hogy totális végrehajtás van. Tiltanak jövedelemből, inkasszóznak bankszámlát, viszik az autót, ingatlant. Örökséget figyelnek, ha külföldre "menekülnél", nyúlnak is utánad.

Innentől kezdve bármikor várható a végrehajtó. Nem fog előre bejelentkezni. Ahányszor keres, annyiszor 5 ezer forintodba fog kerülni. Tehát cél, hogy elsőre megtaláljon. Én ezt megelőzném, jelentkezz be nála, és beszélj vele személyesen. Majd adj be egy újabb kérelmet, akár mérséklésre, akár elengedésre, akár részletfizetésre. Pici időt nyersz vele...

2015. márc. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!