Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy adótanácsadói versenyhez...

Egy adótanácsadói versenyhez lenne szükségem segítségre 2 kérdésben. Személyi jövedelem adó, társasági adó?

Figyelt kérdés

Első: a feladat a 2009-es adóévre vonatkozik, a társaság pedig 2015 március 19-én vette át az elsőfokú határozatot

Az 5 éves elévülési időben a 2009 még benne van? vagy már elévült?


Második: Ha az adott társaság megállapodott az anyavállalatával, hogy egy meghatározott időre (2009 es adóév) jogdíjakat adjon tovább partnereinek, akkor ez így is adóalap tételként könyvelhető el?

Az adóhatóság szerint nem, mert a társaság nem a jogdíjak tulajdonosa. Mivel lehetne megtámadni az adóhatóság ezen álláspontját egy fellebbezés keretein belül?


2015. márc. 19. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha adótanácsadóként erről fogalmad sincs, akkor ne nevezz be ilyen versenyre. Egyik sem egy nagyon erős kérdés...
2015. márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Főiskolán elsős vagyok. Nem adótanácsadók közötti versenyről van szó, hanem az EY által meghirdetett verseny hallgatóknak, amihez direkt írják hogy nem kell előzetes ismeret. Persze ha van az előny, de gondoltam így ELSŐSKÉNT, minimális tudással is megpróbálom és egy kis iránymutatást kérek ebben a szekcióban a GYK-n..
2015. márc. 21. 09:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak gratulálni tudok, ha nem találtál szakmaibb fórumot ELSŐSKÉNT. :D
2015. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!