Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eltörölhetik a tartozást?

Eltörölhetik a tartozást?

Figyelt kérdés

2011-ben iskolát váltottam, akkor multam 18 éves.

addig gimnáziumba tanultam, viszont váltottam,átmentem egy alapítványi iskolába.


Árvaellátást kaptam 2008-tól édesapám után, és ez az ellátás addig jár,amíg nappali tagozatos tanuló vagyok.(voltam)


ez az iskola továbbitotta a nyugdijfolyositonak a papirjaim ugyanugy. 5 honapig kaptam a penzt, mire hirtelen jött egy levél,melyben követelték vissza a pénzt, arra hivatkozva,hogy jogtalanul kaptam,mivel ez az iskola már nem haladta meg a nappalira kötelező éves óraszámot.


Édesanyámat és engem se tájékoztattak ebben az iskolában, hogy már nem jár.


Most 200ezer ft az összeg amit követelnek, de úgyérzem nem teljesen jogosan,mert a papirokat az iskola intézte, mi nemtudtuk,hogy erre már nem jár, illetve amiért szintén nemtartom jogosnak, hogy a nyugdíjfolyósító ha papírt kap az iskolától,miért ült félévig rajta, aztán hirtelen megvonja, amikor észreveszik.

ha ők megkapják minden diákról és iskolától az igazolást, akkor nem ennyi idő után kell követelni a visszafizetést..



2015. febr. 6. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy eltörlik, azt biza vissza kell fizetni.
2015. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a nem tudas nem mentesit. 100% vissza kell fizetni.
2015. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én tisztába vagyok vele,hogy nem mentesít, de attól függetlenül,hogy kilettek töltve a papírjaim, ők már akkor kellett hogy lássák,és időben közöljék,hogy már nem kaphatom.

Úgy gondolom,ez azért egy "támadás felület",nyilván ezért nemkapok válaszlevelet másfél hónapja.

2015. febr. 6. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogosultsági feltételek

Az árvaellátás a gyermek 16. életévének betöltése napjáig jár. Ha a gyermek oktatási intézmény nappali tagozatán tanul, az árvaellátás a tanulmányok tartamára, de legfeljebb a 25. életév betöltéséig jár. Ha a jogosultság megszűnése előtt a gyermek megváltozott munkaképességűvé válik, ennek tartamára az árvaellátás életkorra tekintet nélkül megilleti.


Iskolai tanulmányok címén azt a gyermeket is megilleti az árvaellátás, aki

· betegsége, testi vagy szellemi fogyatékossága miatt tanulmányait magántanulóként végzi,

· 25. évesnél fiatalabb és a felnőttoktatás keretében folytat tanulmányokat.

Ha az árva magántanulóként folytat tanulmányokat, a magántanulói jogviszony fennállásának okát az oktatási intézmény igazolásával vagy egyéb irattal (pl.: orvosi szakvélemény) kell igazolni, melyet ezen igazoláshoz szíveskedjék mellékelni.

Az árvaellátásra jogosultság tekintetében felnőttoktatás keretében a nappali oktatás munkarendje szerint szervezett

tanulmányok idejét kell érteni. Az oktatás akkor tekinthető nappali munkarend szerint megszervezett oktatásnak, ha a tanórai foglalkozások száma eléri a kötelező tanórai foglalkozások 90%-át.


A kötelező tanórák számát egy külön rendelet szabályozza!


Az árvaellátás igénylő lap tájékoztatójában benne vannak a feltételek. Nektek is figyelni kellett volna az iskolaváltásnál, és rákérdezni erre.

Nem lehet minden hivatal minden állampolgára sarkában, hogy ne érje baj.:(


Kérjél méltánylást, mérséklést, részletfiezetést, vagy elengedést. Egy próbát megér, kár ilyenkor felelősöket keresni. Ami jogtalan, az így is, úgy is jogtalan marad.

2015. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!