Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásnál a gyerekkedvezm...

Adóbevallásnál a gyerekkedvezményt hogy kell beírni?

Figyelt kérdés
Rengeteg adóbevallást készítettem már, de eddig egyik sem volt olyan, hogy családi adókedvezményt is ki kell tölteni. Most egyik ismerősöm dolgozott 10 hónapig közmunkán (77300 * 10), és 2 hónapig volt Álláskeresési járadék-on (2*48801), előttem van a 14M30-as lap, valamint az igazolás is az álláskeresésiről ..Kb 4 órája nem bírok rájönni, hogy mit hova kell írni a családi kedvezményes résznél. Odáig már eljutottam, hogy a 03-as lapon ki kell tölteni a gyereknek az adatait is, meg hogy kb mi hogy számolódik, már végigolvastam a NAv-nak az útmutatóját, de rajtam ez nagyon kifogott ... Kerestem videókat, de csak régebbi van, amin 1 sor az egész családi adókedvezmény kitöltése, itt meg ide írjunk, meg oda írjunk, ezen a 14M30-as lapon meg 650 meg 651-es sor van, ami meg nem is ehhez a nyomtatványhoz kell, úgyhogy lassan kezd bennem felmenni a pumpa. Szóval az A lapon melyik sorba mit írjak? Nem vagyok sem ügyintéző, sem tb ügyintéző semmi ilyesmi, csak konyítok valamennyit a dolgokhoz, de itt nagyon elakadtam most :(
2015. ápr. 12. 10:31
 1/5 A kérdező kommentje:
1 gyerek után veszi igénybe az adókedvezményt.
2015. ápr. 12. 10:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyerekkedvezmény??? Még ha ez lenne a neve...

NE idegeskedj, ne vállalj olyant, amihez nem értesz.

Én két hete önellenőrizgetek, mert bátor ismerősök azt hitték, megoldják egyedül, aztán sorban rossz a bevallásuk.

A titok nyitja, csinálja meg az, akinek van róla fogalma...


Írd be a megfelelő sorba a keretösszeget (750ezer, ha egész évben jogosult volt a családi kedvezményre). Álláskeresésin jogosult volt járulékkedvezményre is, ennek az összege kerül a 21. sorba (vigyázz, én találkoztam olyan munkaügyi kp-os igazolással, ahova simán beírták a teljes járulékalapot, és rossz sor volt feltüntetve ráadásul).

A program kiírja, mennyi kedvezményre jogosult még, ezt az összeget másold a 23. sorba.

A 27. sorba írd be az igazolások alapján, mennyi az egész évre megállapított járuléka, a 28-ba pedig azt, hogy mennyit vontak le tőle.

A többit elméletileg ki tudod tölteni...


HA mégse, írj privit.

2015. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Tudom, hogy nem ez a neve, csak már teljesen felidegesített, és nem is figyeltem,hogy mit írok, pedig oda szoktam rá figyelni. Elgondolkoztam rajta, hogy végül mégis átadom valakinek, aki megcsinálja, de megpróbálom, aztán maximum megmutatom valakinek, aki tudja, és leellenőrzi nekem. Mindenképpen csak úgy adom oda a tulajdonosnak, ha hibátlan. Egyébként a Munkaügyi központ által kiállított igazoláson valószínűleg elírták, mert nem igazán akarja elfogadni a program, de így most nekiugrom újból, és megpróbálom az alapján, amit leírt. Köszönöm még egyszer :)
2015. ápr. 12. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:
mondom, ha gond van, írj privit, több emberét megcsináltam itt a gyakorin, eggyel több vagy kevesebb már nem számít :)
2015. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálnom :) Köszönöm a segítséget!!
2015. ápr. 12. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!