Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha visszamenőleg szeretném...

Ha visszamenőleg szeretném kérni az adóelőleg kedvezményt most az adóbevallásnál, hogyan kell?

Figyelt kérdés
2014-ben végig dolgoztam, meg is kaptam a munkáltatómtól az igazolást az adóbevalláshoz. Viszont december 3-tól jogosult voltam a családi adókedvezményre mert kismama lettem és akkor voltam 91 napos amit meg is kaptam igazolást. Ezt az adókedvezményt csak most januárban igényeltem, tehát februári fizuval már kapom. Most az adóbevallásnál hogyan kérhetem a decemberre jutó adókedvezményt, csak csatoljam az igazolást hogy mikor voltam 91 napos vagy hogy működik ez?
2015. jan. 29. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Az adóbevallásban van egy sor, amelyben az adóévben Neked járó családi kedvezmény összegét be kell írni. Itt nem nézzük, hogy a munkáltató mit adott meg és mit nem, hanem saját magunk kiszámoljuk, hogy mire vagyunk ténylegesen jogosultak.

Bevallás 19. sora

A számítás levezetés kapcsán "visszaigényelhető" összeg jön ki a végén.


Semmiféle igazolást nem csatolunk soha a bevalláshoz!

Kizárólag magát a bevallást és a hozzá tartozó pótlapokat (ha használnunk kell belőle) csatoljuk, amiket kitöltünk.

SEMMI MÁST!


Az orvosi igazolást elteszed a saját példányod mellé és megőrzöd az adó elévülésének idejéig!

2015. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!