Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adófizetési kötelezettséget...

Adófizetési kötelezettséget mekkora összeg alatt nem kell teljesíteni?

Figyelt kérdés

Nem találom, hogy hol van leírva. tudom, hogy párszáz forint. 100? 200?

A még megfizetendő szja-m 102 ft. Nem akarok úgy járni, hogy esetleg 2 ft miatt megbüntetnek...



#szja hátralék adó
2015. ápr. 28. 16:05
 1/7 belapus ***** válasza:

"A 100 forintnál kisebb összegű személyi jövedelemadót, egészségügyi hozzájárulást,

járulékot, különadót, ekho-t, valamint ekho különadót nem kell megfizetnie, azt az állami

adóhatóság sem téríti vissza!19"


[link]


6. oldal

2015. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen... akkor ez a 2 ft miatt kérni fogok csekket :/ (mert hogy át nem utalom saját költségemre, az is biztos)
2015. ápr. 28. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:

A 100 forintnál kisebb összegűt...!

A Tied 102 forint. A kerekítés szabályai szerint 100 forintra kell kerekítened, tehát nem kell megfizetni.

Ha pld. 104 forint lenne, akkor 105 forintra kéne kerekítened, és befizetned is 105 forintot kellene, nem pedig csak 5 forintot!

Nem azt mondja a törvény, hogy 100 forintit nem kell megfizetni és vissza sem térítenek, hanem 100 forint alatti adókülönbözetet nem kell megfizetni, és vissza sem térítenek. Ami ennél több, azt az első forinttól kell!

2015. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a 100 ft-nál kisebb összegű nekem azt jelenti, hogy 99 ft-ot még nem, 100 ft-ot már igen, meg kell fizetni. vagy rosszul értelmezem?
2015. ápr. 28. 17:42
 5/7 A kérdező kommentje:
ja, persze, az nyilvánvaló, hogy nem a 2 ft-ot kell megfizetni, hanem az egészet, de 2 (vagyis 3) ft miatt kell majd csekket kérnem.
2015. ápr. 28. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:
És az SZJA-t nem kerekítjük, az forintban, és nem ezerforintban kerül adófolyószámlára. Tehát 102 Ft lesz az előírás, ennyit kell utalni, és a csekk is ennyiről fog szólni.
2015. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A héten (!) megkaptam a csekket. Nincs rajta összeg, szóval ráírtam, ma adom fel.

102 ft, tehát 100 ft-ot fogok fizetni a postán.


Nem tudom, ez kinek jó. Többe került a papír meg a postázás, mint amennyivel tartozom.

2015. jún. 4. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!