Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mindketten igénybe vettük...

Mindketten igénybe vettük párommal az adókedvezményt?! Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Most derült ki! Van egy kislányunk 2013 ban született, abban az évben én vettem igénybe! 2014 év elején én nem kaptam semmiféle papirt hogy igénybe akarom e venni! Páromnak megigényeltük, én aláirattatam a könyvelőmmel h ugye mi nem veszzük igénybe ( egyébként én gyeden vagyok) páromnak agusztusba megszünt a munkaviszonya de ott újbol már nem igényeltük meg! Most ebbe az évbekaptam papirt és én igényeltem meg! Szóval aztnem értem hogy nekem az oep, akitől a gyedet kaptam miért nem "kérdezte" meg hogy igénybe akarom e venni, ők automatkmusan megadták! én most reklamálhatoke az oep-nél hogy ez hogy van? Tudok e valamit csinálni? Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 6. 21:49
 1/2 Icus47 ***** válasza:

Ezt Te baltáztad el. Automatikusan sehol nem adják meg a cs.kedvezményt. Te kérted, és az mindaddig érvényes amig vissza nem vonod.

Javaslatom, hogy fogd mindkettőtök mindkét évi bevallását, és kérd meg a könyvelőd, hogy csinálja meg az önellenőrzést. Kellőképpen össze van kavarva, vannak átfedések. Szakember fogja tudni ugy megcsinálni hogy minden a helyére kerüljön, minél kevesebb önellenőrzési pótlékot kelljen fizetni. Ajánlatos mielőbb megcsinálni,mert ha a NAV mutatja ki - egy gombnyomással ki meg tudja csinálni,- az többe fog kerülni.

2015. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Adóval kapcsolatos kedvezményeket csak és kizárólag az adózó írásbeli nyilatkozatával érvényesíthető. Ezt a nyilatkozatot minden adóévben újra meg kell tenni, ha érvényesíteni akarja. Anélkül a kifizető nem adhatja csak úgy meg.


Ha 2014. évben tényleg nem adtál le az OEP felé erre vonatkozóan nyilatkozatot, akkor az OEP hibázott, és ebből kifolyólag csak azt tudod elkerülni, hogy a különbözeti "bírságot" ne kelljen befizetnetek.

Ettől függetlenül a jogosulatlanul kapott összegeket meg kell fizetni az államnak, hiszen többet kaptatok családi kedvezmény címén, mint, ami járt volna.

Ezt muszáj tudomásul venni, még akkor is, ha nem Te voltál a hibás.

Ezért kell odafigyelni a dolgainkra, és rögtön gyanakodni, ha furán többet kap az ember, mint amit megszokott, vagy ugyanannyit kap, mint előző évben, pedig nem kérte már a családi kedvezmény érvényesítését.

2015. máj. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!