Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóznom kell? Ha igen, akkor...

Adóznom kell? Ha igen, akkor hogyan kerülhetném ki?

Figyelt kérdés

Még csak tervben van a kis itthoni vállalkozásom. Egy drága babafajtát (BJD-t) készítgetek, szép precíz faragással. (Mindenét én készítem: ruha, cipő, paróka...stb.)

Neten szeretném hirdetni s eladni őket.15-65 ezer / db(mérettől függ) Anime rajongók imádják és veszik.

De ha több példányt adok el, akkor kell adóznom? Ha igen akkor hogyan kerülhetem el?



#adó #netes vállalkozás #kell-e adózni #anime rajongó
2015. máj. 7. 03:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy nem kerülheted ki az adózást.
2015. máj. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, adóznod kell, nem csak több eladott példány esetén, és engedély is kell a tevékenység végzéséhez.


Elkerülni az adózást nem tudod, maximum rövid ideig, aztán fizetheted az elmaradt adókon kívül még a tetemes összegű bírságot is...

2015. máj. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem beleférhet az adószámos magánszemély kategóriába, mivel művészeti tevékenységről van szó. Akkor is kell adóznod, de csak a tényleges jövedelmed után, nem kell havi fix összeget fizetned és elég sok minden leírható az adóból. Abszolút nem vagyok szakértő, érdeklődj utána.
2015. máj. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"De ha több példányt adok el, akkor kell adóznom?"


Gyakorlatilag az első eladott darab után is adózni kell(ett volna).

2015. máj. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Már az első eladott termék után kell fizetned adót.
2015. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legkevesebbet akkor kell adóznod, ha vaterán adod el, mert akkor az eladási árnak a 25%-át kell nyereségként számolni és annak a 25%-nak a 16%-át kell adóként befizetni.
2015. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 legalább ne terjessz hülyeséget!


Kérdező, legolcsóbban adószámos magánszemélyként úszod meg.

2015. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem adószámos magánszemélyként nem úszod meg, ugyanis nem eseti jelleggel értékesítenél, gondolom...
2015. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!