Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi munka bevallásában...

Alkalmi munka bevallásában segítene valaki?

Figyelt kérdés
A tavalyi évben csak alkalmi munkavállalóként dolgoztam. Összesen 76 napot, 392.160.- Ft-ot kerestem. Napi 5.160.-Ft-ot kaptam. A kérdésem az lenne, hogy tudom, hogy a mentesített keretösszeget kell meghatározni, de nem tudom, hogy melyik összeggel kell összehasonlítani. Van ugye a minimálbér: 4.670.- Ft, illetve a garantál bérminimum, ami 5.430.- Ft. Valaki segítene nekem?
2015. máj. 7. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

392.160 Ft-ból kivonsz 354.920 Ft-ot (76x4670 Ft), ami 37.240 Ft és ebből kell 16%-os adót fizetned.

Tehát 4670 Ft volt 2014-ben a keretösszeg , eddig nem kell adót fizetned egy napra, csak, ha ezt meghaladóan keresel, akkor a különbözet után kell adót fizetned.

És ez neked 37.240, tehát ebből kell az adót fizetned.

De ha netán van gyereked, akkor utána tudsz igénybe venni családi adókedvezményt, annak meg annyi az összege, hogy azt le tudod vonni az adóalapból és akkor nem is kell adót fizetned!:)

2015. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged
2015. máj. 7. 20:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem. Miért nem a garantált bérminimummal kell összehasonlítani, akkor nem kellene adót fizetnem. Mi dönti el, hogy ez hogy van?
2015. máj. 8. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert alkalmi munkavállalásban ez volt a keretösszeg 2014-ben, de ha biztosra akarsz menni, akkor kérdezd meg a NAV-nál, hogy most akkor mennyi is pontosan a keretösszeg, vagy hogy melyik összeggel kell számolnod.
2015. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bevallás kitöltési útmutatójában benne van a pontos napi adómentes keretösszeg!
2015. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!