Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most szándékoztam az éves...

Most szándékoztam az éves bevallásba beletenni a tavaly v közepétől kiadott lakásomat, de elakadtam. Ezt így nem tehetem meg?

Figyelt kérdés

A számlák után is adóznom kell, nem csak a havidíj után? Háromhavonta kellett volna vmi előleget fizetni? Ha most utólag befizetem, bejelentem, még én járok rosszul, mert meg is bírságolnak, amiért nem fizettem előleget? Mit tegyek? Húztam ezt, mert azt hittem, ráérek vele május 20-ig.

Köszi



2015. máj. 8. 12:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak sejtem a problémádat...:)


Az ingatlan bérbeadásából származó jövedelmed után kell adózni.


Jövedelem = bevétel - költségek


Bevétel minden, amit a tevékenységeddel kapcsolatban kapsz. Ha a rezsi összegét is megkapod a bérlőtől, akkor az is bevétel.

A bevétellel szemben elszámolhatod a tevékenységgel kapcsolatban felmerült és hitelt érdemlően igazolt költségeidet. Amit nem tudsz igazolni, azt nem számolhatod el. Ilyen költség például a rezsiszámlák összege is.

Tehát ha megkapod, és továbbfizeted, akkor a kettő "lenullázódik", és logikusan nem fogsz utána fizetni SZJA-t.


Ha a számlák nem a Te nevedre szólnak, akkor nem is tudod elszámolni őket. Ilyen esetben - gondolom - nem is Neked fizeti meg a bérlő a rezsi összegét, hanem közvetlenül a szolgáltatónak. Tehát nem is lesz Nálad bevétel, de költség sem! Szintén nulla!


... és igen, negyedéves adóelőleg-fizetési kötelezettség van! Utólag már felesleges fizetned, csak felhívod magadra a figyelmet vele. Imádkozzál, hátha elsiklanak felette!


Egyébként adóelőleget onnantól kezdve kell fizetni, amint az összege a 10 ezer forintot meghaladja. Addig nem kötelező, csak egy lehetőség! Összeadogatod az év közben összegyűlt adóelőlegek összegét, és ha nem akarod, akkor amíg a 10 ezer forintot göngyölítve el nem éri, addig nem fizeted be. Amint eléri, akkor az egészet - vagyis első forinttól - be kell fizetni annál a negyedéves fizetésnél, amelynél elérted azt.

2015. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!