Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha sikerül elhelyezkedni,...

Ha sikerül elhelyezkedni, milyen adatokat kell megadni a munkaügyi központban az elhelyezkedés tényével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kell nekik munkaszerződés? Vagy a cég neve?

Vagy megelégszik avval, hogy elhelyezkedtem, és kész?



2015. máj. 11. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Érvényes munkaszerződést kell vinned.
2015. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. máj. 13. 11:10
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

KELL???? Nem kell!!!


Ha kimerítetted az álláskeresési járadékod, akkor elég, ha jelzed, elhelyezkedtél. Senkinek semmi köze hozzá, hogy hol, milyen feltételekkel.


Ha "megváltod" a ki nem merített járadékod - tehát kifizetik - akkor ahhoz feltételek vannak. Azt viszont igazolni kell valamivel, de elég hozzá, ha a munkáltató ad ki egy igazolást, hogy elhelyezkedtél nála, és megfelel a munkaviszony az előírt feltételeknek.

2015. máj. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2015. máj. 17. 14:14
 5/8 A kérdező kommentje:

Kért az ügyintéző érvényes munkaszerződést, de nem volt nálam. Egy nyilatkozatot kellett kitölteni, amiben meg kellett adni a cég nevét, adószámát, munkakört.


Amit nem töltöttem ki, illetve nem akartam megadni, arra rákérdezett szóban.


A munkaszerződéstől eltekintett, mivel pályakezdő vagyok, és semmilyen ellátást nem kapok tőlük.

2015. máj. 23. 06:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Tök jó!


Én nem vittem semmit, csak szóltam, hogy 15-étől elhelyezkedtem, kérem az álláskeresői regisztrációm törlését. Ezt leírtam, aztán átadtam neki.

Utamra engedtek. Úgy látszik, mindenhol más a "szokás".

2015. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tőlem is kérték az érvényes munkaszerződést. Van egy munkanélküli ismerősöm, tőle is... mi meg se tehettük volna, hogy nem visszük be. Ezek szerint minden megyében máshogy van.
2015. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy még voltak hozzászólások. Köszönöm.

A "Nyilatkozat munkaviszony létesítéséről" szóló nyomtatványt kell kitölteni, amit a Foglalkoztatási Osztály most már - ha álláskeresőként regisztrálod magad - rögtön oda is ad. De érvényes munkaszerződés is jó.

2017. ápr. 11. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!