Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nekem most kell adóbevallás...

Nekem most kell adóbevallás vagy nem?

Figyelt kérdés
Tavaly októbertől december elejéig dolgoztam, bejelentve. Majd idén márciusban, egy hónapig. Be voltam jelentve, bérpapírt viszont a munkáltatótól nem kaptunk sosem, borítékba kaptuk a fizetést. (Ezen kívül tavaly tavasszal dolgoztam kb 3 hetet, onnan van bérpapírom) Erről kell most nekem adóbevallást készíttetni, vagy ennyi időről nem kell? Ha kell, szükséges lenne hozzá a bérpapír?

2015. máj. 18. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Munkaviszony minden forintját be kell vallanod, szerdáig a múlt évet. A tavaszit és az őszit is...

ÉS igen, kell hozzá papír arról, mennyit kerestél, mert anélkül nehézkes a bevallás.

2015. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bérpapírt viszont, mint írtam nincs, mert sosem kaptunk. Mit tehetek így?
2015. máj. 18. 18:27
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
nem bérpapír alapján, hanem annak alapján, amit akkor kaptál, mikor eljöttél...
2015. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

"Be voltam jelentve, bérpapírt viszont a munkáltatótól nem kaptunk sosem, borítékba kaptuk a fizetést"

Nem biztos, hogy be voltál jelentve. Ha be lettél volna, kaptál volna bérelszámolást, amin rajta van, mennyit dolgoztál, mennyi a bruttó kereseted és különböző jogcímeken milyen járulékokat vontak le ebből. Ha havonta nem is, de a munkaviszony végén összesítve mindenképpen meg kellett ezt kapnod, mert ez alapján tudod majd kitölteni az adóbevallásodat.

Ha sosem kaptál ilyet, akkor talán be kellene szerezned a tavalyi munkaviszonyodról az igazolást (az ideiről ráér jövő tavasszal). Így, két nappal a határidő előtt kicsit sietős lesz a dolog - bár én azt sem tartom kizártnak, hogy valójában nem voltál bejelentve, azért nem kaptál semmiféle igazolást arról, mit vontak le tőled.

2015. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Amit idén dolgoztál azt még nem kell csak jövőre bevallani. Most csak a 2014-ben elért jövedelmedről kell bevallást készíteni. Nem bérpapír kell, hanem mikor kiléptél kellett kapnod egy papírt, amin fel van tüntetve az összes azévi náluk elért jövedelmed.
2015. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Az viszont számomra is érdekes, hogy be voltál jelentve, de borítékba kaptad a fizut bérpapír nélkül. Ilyen nincs. Ez erősen sántít. Ha be lettél volna jelentve, akkor minden hónapban meg kellett volna kapnod a bérpapírt is. Azért nem ártana utána nézned, hogy egyáltalán tényleg be voltál jelenve, és ha igen, akkor mire.
2015. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Én is be vagyok jelentve, mégis borítékban kapom a fizum, bérjegyzék nélkül. Minek kérjem el minden hónapban ugyanazt? Egyet aláírok a főnöknek, ennyi.
2015. máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

"Én is be vagyok jelentve, mégis borítékban kapom a fizum, bérjegyzék nélkül. Minek kérjem el minden hónapban ugyanazt? Egyet aláírok a főnöknek, ennyi."


Erre inkább nem mondanék semmit...azért ezt a tudatlan hozzáállást nem kéne hirdetni.


Biztos van ilyen is, de azért a borítékolás és a bérpapír hiánya mindig okot ad a gyanúra.

2015. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Tudatlanság?

Ne haragudj, aláírom a bérjegyzékem és a bérlistát is, amiben minden hónapban ugyanaz szerepel. Miért is kellene itthon egy példány belőle pluszban?

2015. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
ha már a tudatlanságnál tartunk: én pl elkértem a NAV igazoló nyugtáját a bejelentésemről... és te a tiédet?
2015. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!