Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van ha kések az adóbevallas...

Mi van ha kések az adóbevallassal?

Figyelt kérdés
Szóval.. 2014 be dolgoztam egy diák kozvetitonel, es 25. Határidőt adott meg. Pont ma olvastam utána, es láttam hogy elkestem vele. Pedig tudommal a határidő 25. Volt.. Ilyenkor mi van? 18/f

2015. máj. 21. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
200ezer ft-ig terjedő bírság van, de szerintem első áldozóknál még elnézik a késést :D
2015. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az adóbevallás késedelmének és elmulasztásának jogkövetkezménye


[link]

2015. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az van, hogy beadod minél előbb, így határidő után. Tuti, hogy nem fogják kiszabni ezért a 200 ezres bírságot, sőt, lehet, hogy semmit sem. Bár azért ez a "azt hittem 25. a határidő" duma nagyon gyenge lábakon áll, az ilyen dolgokra jól rá lehet fázni az életben, szóval érdemes figyelni.
2015. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A törvényben eddig is benne volt, hogy határidő be nem tartása miatti bírság 200 eFt-i, de valóban, nem igazán használták!

Most viszont a médiákban szinte minden nap lehetett hallani a figyelmeztetést, hogy bírságolnak... szerintem nagyon-nagyon kell nekik a pénz!!!

2015. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Akkor szépen benyújtom a munkáltatomnak a bírságot

Hisz egy közvetítő azért elég megbízható forrás lehet ilyen esetben. Gondoltam lehet ra tamaszkidnu

2015. máj. 21. 14:08
 6/20 anonim ***** válasza:

"Akkor szépen benyújtom a munkáltatomnak a bírságot "


Azért nem ők az egyetlen forrás ahol halhattál erről. Napok, sőt ehetek óta a csapból is ez folyik, hogy mikor van a határidő. Na meg nem kell az utolsó percre hagyni.

Add be minél hamarabb és kész. Néhány nap késésből nem hiszem hogy ügyet csinálnak.

2015. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
szereztem egy könyvelőt, és beszéltem egy ügyvéddel. azt mondták megoldják :D
2015. máj. 21. 23:00
 8/20 A kérdező kommentje:
amúgy hozzá teszem, SEHOL nem hallottam még csak hasonlót sem. lehet az az oka hogy nem nézek tévét:/
2015. máj. 21. 23:01
 9/20 anonim ***** válasza:
Mit oldanak meg?
2015. máj. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ez a te hülyeséged volt nem a közvetítőé...
2015. máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!