Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Újra be kell jelentkezni a...

Újra be kell jelentkezni a NAV-hoz a TB fizetésére?

Figyelt kérdés
2 évig nem fizettem a TB-t, de tavaly októberben elmentem a NAVhoz, és rendeztem a tartozást. Bejelentették, hogy mostantól minden hónapban fizetem a TB-t, amihez kaptam 5 db csekket. Decembertől január végéig bejelentett munkahelyem volt. Az lenne a kérdésem, hogy mivel a munkaviszony megszűnt, ezért most újra be kéne jelentem a NAV-nak a járulék fizetését, vagy ugyanúgy fizethetem tovább a még akkor kapott csekkeket? A munkaviszony megszűnése után fizettem tovább, de az orvosnál azt mondták, hogy nem érvényes a TAJ számom. Ez azért van, mert nem jelentettem be a munkaviszony megszűnését, vagy esetleg azért, mert tartozásom van? Előre is köszönöm!

2015. jún. 2. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a NAV-hoz kell menni, hanem a munkaügyi, vagy a járási hivatalba. Ott elmondanak mindent pontosan, hogy mit kell csinálni.
2015. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A TAJ számod érvényes, "csak" a jogviszonyod rendezetlen.

Ez azért van, mert a munkaviszonyod megszűnése után annyi napig (de maximum 45 napig) passzív jogon jogosult voltál még az eü. ellátásokra (volt TBd), viszont a 46. naptól rendezned kellett volna.

Vagy be kellett volna jelentkezned újból TB fizetésre, vagy rászorultsági alapon a járási hivatalnál kérelmezned.

Jelentkezz be visszamenőlegesen TB fizetésre a passzív jogosultságod lejárta utántól.

Pár nap alatt felvezetik az adófolyószámládra a fizetési kötelezettségeidet a bejelentkezésed alapján.

Azok az összegek, amiket a munkaviszonyod megszűnése után utaltál, most túlfizetésként szerepelnek az adófolyószámládon.

Nyiss egy ügyfélkaput és azon keresztül meg tudod nézni az adófolyószámlád (is) és a TB jogosultságod (is)

2015. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2015. jún. 2. 19:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ezt a "túlfizetést" akkor át lehet majd vezetni a TB-re, vagy ez hogy van?
2015. jún. 2. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell átvezettetned, mert a TB-n van túlfizetésed.

Most van rajta x forint túlfizetésed.

Amikor bejelentkezel TB fizetésre és a munkaviszonyod megszűnése után keletkezett fizetési kötelezettségeid felvezetik a folyószámládra, akkor fogd látni, hogy ténylegesen van-e még túlfizetésed (ez akkor fordul elő, ha a passzív jogosultsági időszakra is fizettél, vagy ha pl. nem a következő hónap 12-ig, hanem az adott hó 12-ig fizettél)

Nyiss egy ügyfélkaput és nézd meg az adófolyószámlád.

Ha esetleg kérdésed lesz vele kapcsolatban, írj nyugodtan kommentet ide, vagy privit, szívesen segítek.

2015. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Nyitnék én, csak hát olyan macerás.. :D most az elektronikus aláírással bajlódok, de ha nem megy akkor majd bemegyek az okmányirodába a regisztráció véglegesítéséhez
2015. jún. 2. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!