Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy hónapra nem fizetem be...

Ha egy hónapra nem fizetem be a TB-t, azt utólag behajtják rajtam?

Figyelt kérdés
5 hónapja vagyok munkanélküli, magamnak fizetem a TB-m. Jövő hónaptól lesz állásom, és úgy gondoltam, megkockáztatom, hogy erre a hónapra már nem fizetem be. Szerintetek gond lesz ebből?

2015. jún. 8. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mivel akkora is fizetned kellene, így igen, behajthatják.
2015. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Remélem.
2015. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gond nem lesz, de előbb-utóbb kibukik, hogy nem volt befizetve. Annyi kár érhet, hogy késedelmi kamatot is kiszabnak, illetve akár meg is büntethetnek, ami viszont nem túl valószínű ilyen kis összegnél.
2015. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Jó eséllyel behajtják, de az is lehet, hogy ilyen kis összegnél nem kezdenek rögtön ugrálni.


Viszont ciki lehet, ha egyszer mondjuk elesel egy pályázattól, mert kiderül, hogy X ideje fennálló köztartozásod van...

2015. jún. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ráadásul már fizetted is, akkor "képben" van a NAV. Látni fogja a munkáltató bejelentése alapján, hogy mikortól van biztosítási jogviszonyod, és onnantól fogja csak törölni a járulékot. A többi, mint fizetnivaló ott fog lógni az adófolyószámládon.


Ha nem egész hónapban áll fenn a fizetési kötelezettséged, akkor napi 231,- Ft-tal számold ki, hogy mennyit kell fizetned egy nem teljes hónapra.


Ami "gond" lehet: Nem fizeted, rakodik rá a csöppnyi késedelmi pótlék, aztán egyszer csak vagy inkasszálnak, vagy jövedelmet tiltanak le. Szélsőséges esetben végrehajtás alá vonják (1.000,- Ft-tól már megteszik) és kapsz rá még egy-két 5.000 Ft-os plussz végrehajtási költséget...

2015. jún. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a jótanácsokat! :)
2015. jún. 9. 17:45
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Én magam után fizetem a TB-t december óta,de most,ha minden igaz,megkapom az önkormányzattól az 1 éves mentességet.Ki kell töltenem a NAV-nál papírt róla,hogy az önkori átvállalta,vagy úgyis tudni fogják?
2015. szept. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Neked kell lemondanod a NAV-nál, kitölteni a nyilatkozatot, mert nem fogják tudni, és ha nem mondod le, akkor kérni fogják.

2015. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Rendben,köszönöm!
2015. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jo régi kérdés, de leírom : van egy 45 napos türelmi idő, amit nem kell fizetni.

Ha pl december 31ig rendezve vagy, de utána nem fizeted , akkor február közepéig nem kell. Február közepétől már igen.

2021. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!