Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási szerződéshez valami...

Megbízási szerződéshez valami kalkulátor vagy legalább annyit hogy mennyit kell levonni hol találok?

Figyelt kérdés
Nem igaz hogy minden van a neten, de a 10. weboldal átlapozása után se találok érdemlegeset... pláne egy kalkulátort nem. Előre is köszönöm.
2015. jún. 12. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
nem mindegy, mennyi időre mennyi a megbízási díj. Mert más a levonás, ha biztosítottá válsz, munt ha nem. Az se mindegy, milyen költségelszámolást választasz.
2015. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fogsz hozzá kalkulátort találni, mert ez annál azért bonyolultabb, hogy egy kalkulátor ki tudná számolni.


Pontosan az van, amit az előttem szóló írt.

Nem mindegy, hogy mennyi időre milyen összegű megbízási díjra vagy jogosult. Attól függ az, hogy biztosítottá válasz általa, vagy sem. Mást vonnak egyik esetben, és mást a másikban. Valamint igen csak meghatározó tényező, hogy milyen költségelszámolási módot választasz arra az adóévre ezzel kapcsolatban.

2015. jún. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Weboldalt szeretnék eladni (a jövőben) és egyszerűbb verziónak ezt találom, de ha mégsem az akkor nagyon jó... legálisan akkor hogy lehet eladni cégnek?

És akkor hogy kevesebb a levonandó költség, ha rövidebb időre szól vagy ha hosszabbra?

2015. jún. 13. 08:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Találtam olyat, hogy egyéni adószám. Itt is kell vonni, de ha nincs bevétel nem vonnak, ez így jól hangzik és járható út, de azt írják nem lehet üzletszerű tevékenység, és rendszeres a jövedelem ebben az esetben. Ha én havi 1-2 weboldalt, vagy még kevesebbet tudok eladni az eléggé rendszertelen nem? Akkor nekem lehetne ilyet igényelni.
2015. jún. 13. 08:37
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyéni adószám", vagyis adószámos magánszemély.


Magánszemély gazdasági tevékenységet kétféle módon végezhet. Vállalkozás formájában, vagy adószámos magánszemélyként.


Adószámos magánszemélyként nem minden tevékenységet lehet végezni. Általában szellemi munkára adják meg, valamint bérbeadási tevékenységre.


Besétálsz a NAV-hoz, és megkérdezed, hogy az, amit Te szeretnél csinálni, mehet-e adószámos magánszemélyként...

2015. jún. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!