Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szellemi szabadfoglalkozásúkén...

Szellemi szabadfoglalkozásúként 7-es adószámmal (szakfordítás) ha számlát adok egy munkáról, mennyi marad? Mi mindent kell befizetni? Most regisztrált álláskereső státuszom van.

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá: tanácsra kiváltottam, de homályos nekem. Kérem csak az válaszoljon, aki tudja. Vagy hol nézhetek utána az APEH oldalon?

2015. jún. 17. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Szakfordítóként teljesen felesleges 7-es adószámot kiváltani. Én is szoktam alkalmanként fordítani, annyit nem, hogy érdemes legyen vállalkozni, így megbízási szerződést szoktunk kötni, és a kifizető rendesen számfejti a díjamat. Általában megmondom, hogy nettóban mennyit szeretnék kapni, és ők kiszámolják, hogy akkor bruttóban mennyit kell fizetniük ahhoz, hogy a végén annyit kapjak. Így amit nekem kifizetnek, az gyakorlatilag náluk bérként működik. Természetesen ez nem mindenhol működik, én kisvárosban élek, itt sokszor örülnek, hogy egyáltalán találtak valakit, míg a fővárosban szóba sem állnak veled, ha nem tudsz költségként elkönyvelhető számlát kiállítani. Akinek ez így nem jó, annak viszont a 7-es adószámos számla sem fog megfelelni, mert a tb-kifizető helyeknek (ergo cégeknek) be kell fizetni a járulékokat az ilyen számlák után is, csak akkor kell saját magadnak foglalkoznod vele, ha magánszemélynek értékesítesz, de az meg szakfordításnál nem jellemző. A 7-es adószám inkább olyanoknak való, akik tanítással, kézműves termékek eladásával stb. foglalkoznak, szóval olyasmivel, ahol magánemberek a vevők, de kell a számlaképesség, nehogy lecsapjon rájuk az adóhivatal (pl. ha vásárokon árulnak).
2015. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :-)
2015. jún. 22. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!