Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozónak kötelező...

Egyéni vállalkozónak kötelező a TB-fizetés (6930 Ft) az egészségbiztosítási járulékon felül is?

Figyelt kérdés

Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni, mivel a könyvelőmet hétvégén nem tudom elérni.

Szóval, néhány napja lehetőség van a NAV weboldaláról letölteni a vállalkozások folyószámlakivonatát PDF-formátumban, amelyből ellenőrizhető az egyenleg.

Én ezt tegnap meg is tettem, letöltöttem és azt látom, hogy közel 200 000 Ft hátralékom van és mindez a 124-es kódú Egészségbiztosítási Alapot megillető jövedelmek sorban jött össze. Ugyanis bő 2 éve, mióta egyéni vállalkozó lettem, azóta nem fizetem a havi hatezer körüli összeget (jelenleg 6930 Ft), amelyet egyébként a munkanélküli időszakomban magánszemélyként is rendszeresen befizettem. Ám úgy tudtam, hogy egyéni vállalkozóként a "188-as Egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék" tétellel (ami havi 15 000 Ft) a TB el van rendezve, ezért ebben az időszakban már nem fizettem a hatezer körüli összegeket is a másik számlára.

Voltam párszor orvosnál az elmúlt 2-3 évben és egyik sem szólt, hogy probléma lenne a TB-kártyámmal, szóval a biztosítás látszólag rendben van, annak ellenére, hogy jókora hátralék van az egyenlegen.

Tudja valaki, hogy mi ilyenkor a teendő? Kihez, melyik hivatalhoz kell fordulni, a probléma illetve az egyenlegem rendezése érdekében?

Előre is köszönet a javaslatokért!



2015. júl. 4. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor egyéni vállalkozó lettél, kijelentkeztél az eü.szolg.járulék fizetési kötelezettség alól?
2015. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem sajnos :/

Majdnem 3 éve volt...

2015. júl. 4. 22:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun keresztül kérd le a tételes adófolyószámlád az elmúlt 3 évre.
2015. júl. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!