Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EU-s webshopból (Horvátország...

EU-s webshopból (Horvátország vagy Lengyelország) vásárolva kell vámot vagy áfát fizetni?

Figyelt kérdés
200 dollár körüli mobiltelefonról lenne szó

2015. júl. 16. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Itthon már semmit sem kell fizetned. Áfát ugyanúgy fizetsz, mint egy helyi vásárló, de az már benne van az árban.
2015. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kiegészítés:


Mármint a helyi áfát fizeted, ahol a webshop működik. Gyakorlatban én Angliából szoktam vásárolni, a magyar hatóságok nem foglalkoznak vele, mivel EU-n belülről jön, de a brit áfát (VAT) ugyanúgy kifizetem mint egy angol vásárló. Ebből semmit sem érzékelek, mert a webshopokban bruttó ár szerepel.

2015. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, ezek szerint érdemes az EU-s üzletekben is szétnézni, mivel ugyanazt a kínai cuccot árulják mindenhol. Most rendeltem, de sokallom a 30% + hókusz-pókusz kezelési költségeket. Összevetve jobban jártam volna EU-s vásárlással de természetesen nem itthon. Itt minden irreálisan drága.

Köszönöm a választ.

2015. júl. 16. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!