Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Végrendelkeztek rám egy fél...

Végrendelkeztek rám egy fél lakást ( nem egyenesági leszármazott vagyok). Az első kérdésem hogy mennyi illetéket kell fizetnem erre az örökségre ha jelenleg az eladási ára olyan 9.5 millió forint körül van?

Figyelt kérdés
Egy idős néni hagyta rám amiért ápoltam, segítettem az elmúlt években. A lakás másik felét amúgy az unokái öröklik jogilag. A másik kérdésem pedig az hogy ha a családdal még idén vagy jövőre el tudjuk adni a lakást akkor az eladásnál én a fele lakásért kapott összegből mennyit kell hogy adózzak illetve,hogy a jövő évi adóbevallásnál ezt fel kell e tüntetnem?

2015. júl. 17. 06:43
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!