Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóznom, ha külföldről...

Kell adóznom, ha külföldről rendelek nagy mennyiségben termékeket, amiket itthon eladok drágábban?

Figyelt kérdés

Kínából rendelnék nagy mennyiségben kisebb dolgokat, mint pl telefontokok, ékszerek, ruházat, stb.

Miután készhezkaptam őket, itthon eladnám a pl. 200 forintért vásárolt telefontokot 600 ft-ért.

Mi ennek a jogi módja?Kell adózni utána?Hogyan?

Más szabályok vonatkoznak erre, ha pl. jófogáson vagy vaterán adom el, mint ha egy saját webshopban értékesíteném?

Ha jól tudom havi 300ezer forintig nem kell adózni, ez valóban így van?

Törvényes lenne, amit csinálni akarok?



2015. júl. 29. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen egyéni vállalkozói kell, hozzá minimum. Könyvelő tud segíteni kiválasztani az adózási formát.


Internetes felületen lényegtelen, hogy jófogás, vatera, facebook, vagy saját webshop, ugyanaz a kategória.


Viszonteladásra nem érvényes a 600.000-es adómentesség.


Törvényes, ha ne magánszemélyként próbálod.

2015. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bob the builder ***** válasza:
100%

Törvnyes ha betartasz mindent.

A havi 300 000 adómentes az hülyeség hiszen a minimálbéris adózik.

kell vámot fizetned egyszer

aztán szemelyi jövedelem adót ha legálisan akarod csinálni

szóval nem olyan egyszerű ez

2015. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A "nem kell adóznom" magánszemélyek magáncélú értékesítésére vonatkozik. Amúgy összegszerűen nem annyi. Te ezt üzletszerűen fogod csinálni, mert egynél több darabot szándékozol eladni. Még ha az eladást el is titkolnád -ami nem ajánlott- akkor a vámkezelésnél már fel fog tűnni, hogy ekkora mennyiséget hoztál be az országba. Vám, áfa megfizetése az első lépés, utána mint egyéni vállalkozó vagy mint cég tudod értékesíteni. De ennek részleteiről én nem tudok többet mondani.
2015. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen, a két ár közötti különbözet adóköteles. Egyéb jövedelemnek minősül, szja-t és ehót kell rá fizetni.
2015. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért legalább félre ne tájékoztassuk...


Adószámosként nem folytathat kereskedelmi tevékenységet (maximum közvetítői, ügynökit, de nála nem erről van szó, mivel ős saját maga adna számlát és saját eladási áron értékesítene a vásárlói részére).


Pont előbb írtuk le többen is, hogy nem vonatkozik rá a saját ingóság értékesítési határ sem, mivel nem "megunt dolgait" akarja eladni, ráadásul nagy tételben és vállalkozáshoz kötött tevékenysége van.


Önkormányzatnál alapból bejelentési kötelezettsége van 3.000 Ft-os illeték mellett Téáor 4791-es tevékenységi kóddal, vagy annak megfelelő övtkj-vel, plusz ahogy írták (elkerülte a figyelmemet Kínai import esetén) vámtarifa szám igénylés, áfafizetési kötelezettsége is lesz a tengerentúli importra.

2015. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ehhez én kevés vagyok, csak kíváncsi voltam, mert sokan csinálják ezt még vaterán is.

De úgy látszik, ez egy kisvállalkozásnak nem annyira érné meg, főleg, hogy ehhez nem egy ember kellene, hanem könyvelő, meg egy olyan sem ártana, aki ért ehhez :D

2015. júl. 29. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csinálják, csinálják... de illegálisan. Csak egyszer bukjanak le, el is megy a kedvük egy életre.
2015. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!