Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli vagyok, szeretnék...

Munkanélküli vagyok, szeretnék matematika és fizika különórákat adni. Megbüntethet a NAV ha nem adok róla nyugtát?

Figyelt kérdés
Van adómentesség bizonyos összeghatárig?

2015. aug. 2. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen megbüntethet.

Nincs adómentesség.

2015. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mennyi büntetésre lehet számítani?


Jobb ha az ha itthon vagyok, nem csinálok semmit és mindenféle segélyekért folyamodok?

2015. aug. 5. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, az a jobb, ha dolgozol és adózol utána.

A házitanítónak van egyszerűsített bejelentési lehetőség, nézz annak utána.

2015. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a környéken nincsen munka. Közmunkásnak tudok elmenni, az pedig az állam nyakán való élősködés.
2015. aug. 5. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, a közmunka az munka.

Az állam nyakán élősködés az pont az adócsalás... Fura értékrended van, hallod-e. :D

2015. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Élösködés alatt én azt értem, hogy többet veszek ki valamiből, mint amit belerakok. A parazita is a gazdatesten élősködik, csak elvesz, de nem ad hozzá.


Ezzel egyetértünk?


A közmunkát az állam fizeti. Ha közmunkás vagyok, akkor csak kiveszek pénzt az állam zsebéből, de nem teszek bele. Ugye?


Ha adócsaló vagyok, akkor nem teszek az állam zsebébe pénzt, de nem is veszek ki onnan. Ez miért élősködés?


Logikai hibát követsz el, amikor azt mondod hogy az adócsalás élősködés, de hallgatom a véleményedet hogy miért fura az értékrendem.

2015. aug. 5. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért élősködés, mert pusztán azzal, hogy itt élsz, használod azokat a szolgáltatásokat, amikért az adóval fizetünk.
2015. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!