Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg ennyi pénzt levonhatna...

Tényleg ennyi pénzt levonhatnak egy diákmunkástól?

Figyelt kérdés

1 hónap diákmunkára vettek fel,július 10-től augusztus 10-ig.A munkaszerződésben 52500 forint állt,ma készhez kaptam a fizetést,azt mondták a teljes augusztus 10-ig szóló fizetést kaptam meg,de a papíron teljes öszegként 34239 ft áll.Linkelek egy képet a papírról,egyrészt az érdekelne,hogy tényleg ennyi pénzt levonhatnak-e,és hogy miért írtak jóval kevesebbet rá,mint ami a munkaszerződésben állt?Amúgy a 4 példányból én egyet se kaptam a szerződésről.


[link]


2015. aug. 4. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a papír azt jelenti, hogy bruttó 34239 ft-ot kerestél (NEM 52,500-at!).


Ebből a bruttó összegből levonják az adót, így te kézhez 22400 ft-ot fogsz kapni.


Amit nem értek, hogy elvileg diákmunkából csak SZJA-t kéne vonni tudtommal, ez olyan, mintha nem diákmunkásként alkalmaztak volna, hanem rendes munkaerőként.

2015. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az SZJA tudtommal 16%,és ha azt nézzük,hogy mennyit vontak le,az több.A munkaszerződésbe segédmunkást írtak be,mikor rákérdeztünk,hogy nem diákmunkást kéne-e beírniuk,azt mondták hogy a kettő ugyanaz.
2015. aug. 4. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, a kettő nem ugyan az. A diákmunkásokat munkaközvetítők közvetíthetik csak ki tudtommal - és csak ez esetben van SZJA levonás, minden más esetben normál levonás van. Ellenben jár szabadság, táppénz, stb... ami egy diáknak nem.
2015. aug. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem az önkormányzat adott munkát,de a munkaügyön kellett kitölteni egy csomó papírt.
2015. aug. 4. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nem diákszövetkezetes munka amiből csak SzJA előleget kell vonni, hanem a kormány új diákmunka programja a diákok önkormányzati foglalkoztatására.

Abból nemcsak SzJAt, hanem járulékokat is kell vonni.

Munkaszerződésbe nem írhat olyat, hogy diákmunkás, nincs olyan munkakör és FEOR szám.

A személyi alapbérnél meg ott van, hogy július 10-től július 31-ig számfejtettek.

Azért írtak kevesebbet, mert nem teljes hónapra kaptad ezt a fizetést.

Kézhez a törthavi nettó fizetésed kaptad (az adó és a járulékok levonása utáni összeget)

2015. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond az elszámolással, nem teljes hónapot dolgoztál, tehát időarányosan jár a bér is.


Egy diák nem csak iskolaszövetkezeten keresztül vállalhat munkát, hanem bármilyen más jogviszonyban is.

A jogviszony jellege határozza meg, hogy milyen kötelező levonások vannak a bruttó bérből.


Te "sima" dolgozó vagy, "munkaviszonyban", és a levont járulékok által ugyanazok a jogok és ellátások illetnek meg, mint egy hasonló - de nem diák - munkavállalót.


A diákszövetkezeten keresztüli munkavégzésnél "csak" SZJA-előleget vonnak, de adott esetben más ellátásra stb. nem is használható.

Neked már van fél hónapnyi szolgálati időd a nyugdíjhoz, míg nekik nincs... :)

2015. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 6. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!