Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell a adóbevallásnál...

Hogyan kell a adóbevallásnál a százalékos eho-s részt kitölteni?

Figyelt kérdés
Van ingatlan bérbeadás, illetve osztalék, ami után meg kell fizetni az ehot, ezt beírom a 288-as sorba, de a 09-es űrlap kitöltése után, ha rányomok az ellenőrzésre, mindig kiírja, hogy eho fizetés kötelezettsége keletkezhet. De már a max-ot beírtam, ami be is lett fizetve. Ezen kívül kifelejtettem volna valamit? Mit csinálok rosszul? Köszi a válaszokat!
2010. márc. 7. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Látatlanban nem tudom, hogy rosszul csinálsz-e valamit, de ez egy figyelmeztető - sárga - sor, hogy ha valakinek osztalékkifizetés volt, akkor ne felejtse el bevallani a %-os EHO-t. Ha rendesen kitöltötted az EHO-s oldalt, akkor tovább nem kell vele foglalkozni. Vannak ilyen figyelmeztetések, amelyek nem tünnek el.
2010. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, én is utánajártam, állítólag nem is kell a 09-es oldalt kitölteni, ha a munkáltató levonta és bevallotta a százalékos eho-t, mivel nincs fizetési kötelezettség.
2010. márc. 9. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!