Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mezőgazdasági őstermelői...

Mezőgazdasági őstermelői igazolvánnyal 600. 000Ft-ig bármilyen mezőgazdaságban termelt/tenyésztett növényt/állatot el lehet adni adómentesen?

Figyelt kérdés
Pl. kimegyek piacra két láda paprikával akkor minden további nélkül árulhatom vagy ha tojást akarok, ill. pálinkafőzésnél azt tudom 50l-ig járulékmentes de ez azt is jelenti hogy el is adhatom vagy csak saját célra (kinek kell 50l pálinka egy évre....)?
2015. aug. 9. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem "bármilyen mezőgazdaságban...", hanem a TE gazdaságodban termelt termékeket árulhatod... és valójában csak azokat, amelyekre az őstermelőid szól: növénytermesztés/állattenyésztés.

Az, ha megveszel valahol 2 láda paprikát, vagy 50 liter pálinkát, és a piacon eladod, az nem őstermelés, hanem kereskedelmi tevékenység, és vállalkozói igazolvány kell hozzá!!!

2015. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

na de ha saját kerti paprika pl, vagy én neveltem fel a tyúkot, vagy saját tyúk tojása stb?

Szőlőbérlésre fogom kiváltani, mert már kellesz, és azért kérdezem hogy mellette mit lehet még amiből pénz jönne be?

2015. aug. 9. 15:16
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Amikor kiváltod kell leadni egy éves értékesítési becslést, hogy miből mennyit adnál el + be kell jegyeztetni a termesztés, tenyésztés pontos helyét is, helyrajzi számmal és meg kell adni a termékköröket is mindet, amit eladásra termelni, csirkétől a szőlőig. De nyilván egyfelől hihetőnek kell lennie, másrészt kimehetnek ellenőrizni is, hogy valóban folytatsz e ott ilyen tevékenységet, és van e ott gyümölcsfa abból a fajtából, amiből a pálinkát készíted, vagy készítteted.


Ha közben merül fel benned valami, hogy még azzal foglalkoznál, akkor falugazdásznál be tudod később is jegyeztetni pluszba.

2015. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!