Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladásra szánt tárgya (ka)...

Ha eladásra szánt tárgya (ka) t értékesítek magánszemélyként sorsolásos alapon (szja.76. -ik bekezdés) és a befolyt jövedelem 25%-át leadózom magánszemélyként, kell mást fizetnem?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg, hogy semmiféle társaságot (egyéni, kft, kkt bt, zrt, nyrt) nem szándékozok létrehozni, egyszerűen meghirdetni valamit, amire pl SMS-el lehet regisztrálni, felhasználási feltételeket megírom és a hírdetésben hivatkozok egy weboldalra pl. ahol minden feltétel meg adatvédelem megtekinthető.

Nem adatlopásra kell, SMS-nél igyis max telefonszámot kapok meg amit kedvemre hívogathatok.


De elsősorban az érdekel ha bármimódon eladok egy ingóságot természetes és cselekvőképes személyként megfizetem az adót és annyi?

Még egy példa, neten adok el dolgokat és csakis abból van bevételem, de ezt nem üzletszerűen csinálom, tehát nem több tíz, száz, ezer dolgot adok el, abból csak a hatályos szja-t kell "megfizetnem" ?


Köszönöm!



2015. aug. 10. 22:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt nem tettem hozzá, hogy hírdetni online és pl. utcán is gondolok, hírdetőtábla meg egyéb hely (ahol nem tiltott).
2015. aug. 10. 22:58
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez üzletszerű tevélenység magánszemélyként legálisan nem csinálhatod, vagyis szja tv nem releváns
2015. aug. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De akik online aukciós oldalakon több száz terméket értékesítenek x összegért ők is csak magánszemélyek. Most akkor őket fel is lehetne jelenteni nem de? Na meg az, hogy az adózás már kiterjed ezekre az oldalakra is. Most eladok 5 terméket egy évben hogy fizessek adót utána? Írjam az adóbevallás dokumentumára ceruzával hogy eladtam 4 tanyért meg egy keverőgépet? Ezek után a nornál szja -t (16%) kell fizetni, nem?
2015. aug. 11. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!