Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adózatlan nettó bevételből...

Az adózatlan nettó bevételből mennyi tudott kézben maradni 2014-ben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthonos a könyvelési / adózási kérdésekben, és az valószínűleg nem is fog változni, de a válasz is elég a kívülállóknak szánt elnagyolt ráhagyásokkal.


Mondjuk adva van egy cég, valamilyen üzletág, nincsenek extra kedvezményei, meg semmi. Van egy bevétele, az üzemelési költségeket már kifizettem belőle, adva van a pénz tőkeszámlán. Onnét pénzt kivenni jogtisztán leadózok belőle. Vagy cégként veszem ki, és társasági adó meg társai, vagy alkalmazotti fizetésként veszem ki, és személyi adó meg társai - meg még akárhány mód van rá, nem tudom. Nem tudom, melyikkel lehet jobban járni, az egyikkel. Elnagyolt pontossággal szeretném tudni, hogy az adózatlan nyereségnek mekkora része tud kézben maradni az adók kifizetése után?


A sávos adózásra vonatkozólag legyen a kérdés csak a legmagasabb sávra, mondjuk 100 mil huf adózatlan nyereség 2014-ben leadózott (azok a szabályok már nem tudnak változni a jelenben - feltételezem), mennyi tudott belőle kézben maradni? 5% pontossággal elég.


Köszönöm



2015. aug. 17. 08:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!