Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire figyelik azt, hogy...

Mennyire figyelik azt, hogy mondjuk adózok e azután, hogy interneten kereskedek bizsukkal?

Figyelt kérdés

Szeretnék Kínából mindenféle dolgot rendelni amire szerintem itthon lenne igény. Gondoltam Facebookon értékesítem vagy más honlapon. Olvastam hogy ezután is kéne adózni csak nem értem hogy most pár nyaklánc után most ennyire nézik ezt? Rengeteg ilyen adok veszek csoport van ahol sosincs számla mégis ugyanúgy megy mint régen. Nem foglalkozik ezekkel annyira az adóhatóság?

Ne értsetek félre én nem akarok kibújni alóla csak a sok macera nem tetszik, hogy ezer dolgot kell elintézni. Mit gondoltok? Ha ennyire para akkor mik az első lépések hogy legálisan működjek?


2015. aug. 19. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem cégre vásárolsz eladsz akkor az adózásnak nincs is legális alapja. Viszont ha valaki rádkattan hogy sokat árulsz és feljelent akkor számithatsz valami büntire, de az sem adó hanem szabálysértési illeték.
2015. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég nagy tévedés, amit az első írt.


[link]


Hogy mennyire figyelik? Ha új terméket adsz el és abból több darabot, az üzletszerű tevékenységnek minősül. Bármelyik vásárló lehet próbavásárló is.


Ha kiváltod a vállalkozóit, mellékfoglalkozásban min. 25 ezer, főfoglalkozásban 50 ezer (KATA) az adó.


Ezen kívül nézz körül a Vaterán, milyen iszonyú kínálat van pl. nyakláncból

2015. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
A cikkben arról van szó hogy a magánszemély saját maga kell megítélje hogy bejelentse-e magát (elvágja maga alatt a fát) vagy sem ÁFÁ-t meg adót fizetni. szóval próbáld csak nyugodtan egyelőre mint magán, aztán ha olyan jól megy hogy meg tudsz belőle élni akkor feljelented magad a NAV-nál. De akkor számolnod kell a profit jelentős csökkenésével, esetleg veszteséggel.
2015. aug. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki új terméket árul rendszeresen, interneten, az BÁRMIKOR lekövethető. Nav-os próbavásárlás esetén pl. tud számlát adni?


"Rengeteg ilyen adok veszek csoport van ahol sosincs számla mégis ugyanúgy megy mint régen. Nem foglalkozik ezekkel annyira az adóhatóság? "

Amennyiben kismamaként a gyerek kinőtt ruháit árulod, évi 600 ezer ft-ig megteheted adómentesen. (ingó értékesítés)


Ha új terméket adsz el rendszeresen, az teljesen más elbírálás alá esik. és igen, foglalkozik vele az adóhatóság - volt, aki a épp a Facén bukott meg.

2015. aug. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!