Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni munkahely utánn nézni határozott idejú szerződés mellett?

Figyelt kérdés
Tavaly januárban végeztem,szerencsémre hamar találtam munkahelyet,de csak 1 évre szól a szerződésem.A hoszabbítás attól függ,hogy kapnak-e elég pályázati pénzt,ha nem,akkor őszintén megmodták,hogy nem tudnak hoszabbítani.Ez volt az első munkhelyem(egy kutatócsoprtrol van szó,közalkalmazott vagyok).Április végén jár szerződésem,most év elején fog kiderülni maradhatok-e.A kérdés az lenne,hogy ugye előbb nem tudok eljönni a határozott miatt,viszont azt is tudom,hogy az utolsó pillanatban meg nem fogok hipp-hopp munkát találni.Mások ezt hogy oldják,meg?Nem szeretnék két szék közül a pad alá elni,és féretett pénzem sincs annyi a (szuperjó kezdő közalkalmazotti fizetésből),hogy megengedhessem megamnak,hogy fél-egy évig ne legyen melóm.

#munkahelyváltás #htározott idejű szerződés
2014. nov. 25. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:
ha januárban vagy februárban kiderül akkor még áprilisig van idő azért
2014. nov. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A legtöbb cégnél elég ritka, hogy az utolsó pillanatban keresnének embereket, inkább hónapokra előre gondolkoznak. Ha év elején kiderül, hogy nem maradhatsz, nyugodtan kezdj el pályázgatni. Mire behívnak interjúkra, döntenek stb, simán lesz február-március, akkor meg nyugodtan megmondhatod, hogy májustól tudsz kezdeni, hiszen 1-2 hónap felmondási idő szinte mindenhol van, ennél gyorsabban legfeljebb olyat kapnának, aki jelenleg munkanélküli. Általában szívesebben vesznek fel olyat, aki dolgozik valahol, még ha várni is kell rá.
2014. nov. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!