Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Telefon Spanyolországból...

Telefon Spanyolországból Magyarországra, az eladó szerint áfamentes ( no tariff), vajon megakadt a postán?

Figyelt kérdés

Rendeltem nemrég egy telefont külföldről, összeségében 190 dollár volt, direkt spanyolországi készletből rendeltem, az eladót többször is megkérdeztem az áfa illetve vámmentességéről és többször is megnyugtatott hogy igen teljesen áfa illetve vámmentes.

A csomag feladása után egyből meg is kaptam a kis tracking number-emet és a mai napon egy ilyen üzenet várt az amúgy spanyol nyelvű oldalon, angolul hogy Held at customs. Valószínűsítem ideért MO-ra és akkor ezek szerint vám alá helyezték, mennyi az esélye hogy mégsem kell rá vámot fizetni, illetve a tény hogy Spanyol honból jött ami EU-n belüli tagállam?



2015. aug. 21. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban EU-ból jött volna, akkor nem került volna a vámhatóság elé. Valószínűleg a spanyol eladó drop shippinget alkalmazott, tehát beszedte tőled a pénzt és megrendelte Kínából, majd a címedre küldette. Tehát az ő kezét nem érintette az áru. Erről magad is meggyőződhetsz, mert a tracking információnak része a feladás helyének megjelölése. Ha olyan látsz a tracking numberben, hogy "CN" vagy "HK" akkor Ázsiából jött. És nyilván onnan jött, mert a vámhatóság elé került a csomag.
2015. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A csomagot ezen a héten hétfőn adták fel és a tracking number egy 11 jegyű szám volt, a csomagküldő szolgálat pedig az MRW (www.mrw.es), ezen az oldalon kívül semerre nem tudom lekövetni a csomagot csak itt természetesen, szerintem nem Kínai a feladás, egyéb ötlet?
2015. aug. 21. 23:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan nem Spanyolországból vetted, mert akkor euróban kellett volna fizetned, nem dollárban.
2015. aug. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Spanyol raktárból küldte, csak éppen egy vámraktárból, ami azt jelenti, hogy Spanyolországban nem lett vámkezelve, hanem majd itt kell. Sok e-bayes eladó operál ezzel a megtévesztéssel.
2015. aug. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Több opció is van:


1., Nem spanyolországból jött a csomag, csak neked ezt mondták

2., Spanyolországból jött a csomag, de egy un. "vámraktárból". Ez úgy működik, hogy a termék fizikailag a spanyol raktárban van, de nincs vámkezelve az EU-ba. Ezt ilyenkor megjelölik, ebből tudja a magyar vámhatóság, hogy vámkezelni kell

3., Hibás kiírás a trackelő oldalon (legkisebb a valószínűsége)

2015. aug. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 3-as hozzászólóhoz: mivel 190 DOLLÁR volt, azért ez gyanút kellett volna, hogy keltsen, hiszen az EU-ban, és így Spanyolországban is euroban számolnak.
2015. aug. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a sok infot:)

Egy par egyeb reszlet , a termek linkje [link]

Ez a dollaros dolog viszont bizar lenne a weboldalon van lehetoseg a valuta "valtogatasara" dollar es euro kozott... az akkor kozre jatszhat ha amikor rendeltem akkor a e.megjelenitett ar dollarban volt

2015. aug. 22. 14:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Mint mondtam semmi jelentősége. A minideal egy kínai webshop, nekik fizetsz és nekik egy EU raktárból kéne küldeniük.
2015. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nos, hosszas aggódás után a telefon épségben, egyben megérkezett mindenféle probléma nélkül augusztus 25.én :)

Köszönöm az infókat.

2015. aug. 31. 09:48
 10/11 anonim ***** válasza:
A probléma nélkül azt jelenti, hogy nem kellett fizetni semmit?
2015. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!