Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 18 év alatti munkavállaló...

18 év alatti munkavállaló személyt 400 forintos órabérben számoltak el, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egy büfében dolgoztam, napi 13-14 órákat, mindenféle szünet nélkül. Általában egész nap nem volt időm enni. A munka napok közötti 12 óra szünetet nagyon ritkán tartották be. Egyik nap végeztem este 10kor (reggel 8kor kezdtem), majd másik nap mentem megint reggel 8-ra. Most fizettek ki, 400 forintos órabérben. Bejelentve nem vagyok minden napra, amikor dolgoztam illetve csak 8 órára. Kérdésem: mivel tudom bizonyítani, hogy nem ennyit dolgoztam? 16 éves vagyok és úgy érzem, hogy engem nagyon átvertek. 252 órát dolgoztam szűk másfél hónap alatt. Van egy füzet, amiben minden lány minden órája be van írva, azzal tudnám esetleg bizonyítani? Mit tegyek??

2015. aug. 23. 21:38
 1/2 anonim válasza:

Átérzem, mivel ugyan annyi idős vagyok, es lrobaltak ilyet tenni.

De mivel én se voltam bejelntve, ezert megmondtam, hogy mivel a lakcimemt se tudjak mi, osszetorok vmit azt lelépek. Kifizettek azt kirugtak.. De mind1 volt 380.--ert nem fogok 2015-ben dolgozni az tuti.. Mentem mashova

2015. aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudok mit mondani, csak azt, hogy ezért nem szabad szerződések, bejelentések nélkül dolgozni. Úgy vernek át, ahogy akarnak.

Tehetsz bejelentés a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen, aztán kivizsgálják az ügyet. Nem kell feltétlenül bizonygatnod az igazad, a felügyelők tanúvallomásokat is felvesznek. Nem gondolnám, hogy egy hatósági embernek, büntetőjogi felelősségük tudatában hazudna a többi dolgozó.

A hatóságot a kormányhivatalokban találod.

2015. aug. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!