Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Használtautó eladásából...

Használtautó eladásából származó jövedelem után kell-e adózni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Ha eladja valaki az autóját (pl. 700.000 Ft), akkor az adóköteles-e és mennyi adót kell utána fizetni?


Mi történik akkor, ha az adásvételin az összeget nem töltik ki a felek (nincs nyoma a jövedelem szerzésnek), készpénzben megkapja az eladó az összeget?! Gondolom ez a legnormálisabb dolog, csak mi van akkor, ha később úgy dönmt az illető, hogy beteszi a bankba ezt a pénzt akár egy akár két részletbe. Banki befizetésnak minősül, de kérdésem továbbá az, hogy vizsgálódnak-e bankszámla alapján, hogy honnan a pénz?


Köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 2. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal ha nincs hasznod nem adóköteles, csak ha bizonyítható, hogy mondjuk megvetted 500 ezerért és eladod 1 milláért, akkor az második 500 az haszon.

Bár szerintem ezt Sem nézik. Egyébként írjatok 1 Ft-ot. Vagy 10-et.


A bankok meg régebben 2 millió felett jelentették automatikusan a be illetve kifizetéseket, most nem tudom mennyi ez a Limit.

2015. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Évi 600 ezer forint bevétel fölött akkor kell utána SZJA-t fizetni, ha keletkezik belőle jövedelmed, ami az évi 200 ezer forintot meghaladja.


Jövedelem = Eladásból származó bevételből az eladott autó megszerzésére fordított összeg.


Vettem egyszer 600 ezerért egy autót. Eladtam jó pár év múlva 900 ezerért. Mivel 600 ezer feletti az éves bevételem az eladásból, ezért jövedelmet kell számolnom.


900 ezer - 600 ezer = 300 ezer a jövedelem.

Ebből az évi 200 ezer jövedelmet levonva (nem kell utána megfizetni az SZJA-t), marad 100 ezer. Ennek 16 %-a: 16.000,- Ft a fizetendő SZJA.


Csak év végén kell bevallani és megfizetni.

2015. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazságos akkor lenne, ha 600-ért veszem, 300ért eladom, akkor Kapok jóváírást.:DD
2015. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha jól értelmezem, csak akkor kella adót fizetni ha DRÁGÁBBAN adom el, mint vettem?

Ez elég morbid, mert 1.200.000 Ft-os auto ma már csak 700.000 Ft-ot (se) ér, szóval akkor különbözet lesz és nem jövedelem! Én még olyat nem hallottam, hogy drágábban adta volna el az autóját valaki, mint vette!

2015. szept. 2. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugye ez megint csak piacfüggő dolog, akár egy ingatlan esetén.


Csak azért mondom, mert én adtam már el többért, mint amennyiért vettem. Sokkal többért...:)

2015. szept. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Én még olyat nem hallottam, hogy drágábban adta volna el az autóját valaki, mint vette!"


Szerinted a nepperek jóindulatból kereskednek? :)

2015. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!