Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladom a telkemet, kell...

Ha eladom a telkemet, kell adót/illetéket fizetnem?

Figyelt kérdés
10 éve vásároltam a telkemet, amely még tul.lapon szántóként szerepel. Ha eladom, eladóként milyen költségeim lesznek? Ki fizeti ilyenkor az ügyvédi dijat, jövőre kell adózni utána vagy illetéket fizetni? Szerintem nem kell adóznom, mert több, mint 5 éve vásároltam, illetéket sem kell fizetnem és az ügyvédi díjat is a vevő fizeti. Csak szeretném megerősíttetni ezt a feltevésemet, mert egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jól tudom ezeket a dolgokat...
2008. szept. 8. 13:44
 1/1 anonim ***** válasza:
az 5 év után nem kell adózni szabály a lakóingatlanokra vonatkozik és a szántó/termőföld nem minősül annak, arra továbbra is a 15 éves szabály érvényes, tehát amennyiért most eladod abból le kell vonni azt amennyiért vetted és utánna a maradék minimális része után kell adózni (már ha van maradék) szja törvényben kell megnézni pontosan, illetéket a vevő fizet.
2008. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!