Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszajár a pénzem? Lakásvásár...

Visszajár a pénzem? Lakásvásárlási illetéket fizetek kamatmentes részletre. Tavaly, amikor beadtam az adóbevallásomat, akkor levonták az illeték összegéből amit visszakaptam volna, és utána számították ki, mennyit kell fizetnem havonta.

Figyelt kérdés

Azóta törlesztem havonta. Most azt nem tudom, hogy idén visszakapom e a pénzemet, vagy levonják a még fennálló tartozásomból?

Van kamattartozásom is, mint kiderült. Gondolom azért, mert pár nap késésekkel fizettem be a csekkeket. Ezt valószínűleg levonják. Jól gondolom?

Köszi a válaszokat előre is.


2010. márc. 12. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:

A lejárt határidejű tartozást mindenképp levonják. Fogsz egy levelet kapni, hogy visszatartottak erre meg erre ennyi és ennyi forintot.

A késedelmi pótlék nem csak a késedelmes fizetésből eredhet, hanem abból is, hogy pótlékköteles részletfizetést engedélyeztek. Így minden évben kiszámolják a pótlékot.

2010. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!