Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pénztárgép napnyitás 2x?

Pénztárgép napnyitás 2x?

Figyelt kérdés

A záróblokkon vettem észre, hogy nem ütöttem be a napi nyitás után a kasszában lévő kp összegét, így a bevétel lett zárás után a kassza tartalma. Újra megnyitottam azt a napot, ha ezután beviszem a megfelelő összeget (már a bevétellel együtt), majd lezárom, az szabályos?

Válaszokat előre is köszönöm.



2015. szept. 11. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
könyvelővel kellene kiüttetni az első nyitást.
2015. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez pontosan mit jelent? Ha kiüti a nyitást attól még az aznapi bevétel rögzítve lesz?
2015. szept. 11. 11:05
 3/4 ARMACASH válasza:

A napi nyitás nem képez semmilyen adóalapot. Magyarul most úgy néz ki, hogy nem tettél be váltópénzt, így vitted végig a napot.

Ezt már nem tudod módosítani, de gyakorlatilag felesleges is, hiszen lezártad a napot, 0 lett a kassza tartalma a másnapi nyitáshoz.

A váltópénz beütése nap nyitásakor ugyan kötelező, DE amennyiben nem használsz váltópénzt, ez akkor is nulla!

Ez abban az esetben lenne most érdekes, ha nap közben kaptál volna egy rovancsot, és a kassza tartalma nem egyezik a gépben tárolt adattal. Ekkor nézne ki úgy, hogy bevételt titkoltál el (magasabb kassza tartalom, mint az értékesítés + nyitó - kivét egyenlege).


Javaslat: hagyd az egészet a francba, jól van ez így ahogy van!


Ja, és a második kérdésedre: szabályos-e. Igen, csak semmi értelme!

2015. szept. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ESM966 válasza:
81%
Bocsi, hogy belekotyogok, 31 éve vagyok könyvelő és adótanácsadó, de biztosan kiakadnék, ha a vállalkozó velem akarná kiüttetni a kétszeri vagy bármilyen nyitást a pénztárgépben, nem tudom, mire gondolt az egyik válaszadó.
2015. szept. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!