Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV folyószámla kivonat,...

NAV folyószámla kivonat, késedelmi pótlék?

Figyelt kérdés

Valaki tudja, hogy amit küldenek, adónemekkel kivonatot (szja, gépjármű illeték és egyebek) ott ha tartozás van az egyik adónemen (jelen esetben a késedelmi pótlékon) akkor azt nekem el kellene utalni a NAVnak?

mert azt írják küldenek valami pótlékértesítőt a kivonatmellé, de nem küldtek, másik oldalon meg azt írják haladéktalanul meg kell fizetni ha valamelyik adónemen tartozás van...de fogalmam sincs miért lenne ilyen tartozásom, amikor minden más adónemen többletem van, mindig mindent befizetünk)


2015. szept. 17. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
21%
késedelmi pótlékot be kell fizetni, ha jól tudom minél előbb, mert az kamatozhat x idő után. Valami határidőt elnézhettetek vagy valaki más kavart be. Menj be a nav információhoz és kiderítik, h miért kell késedelmit fizetnetek.
2015. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lejárt esedékességű tartozást be kell fizetni. Ha az egyik adónemen túlfizetés van, akkor át lehet vezettetni a másik adónemre. Ezt a NAV magától nem teszi meg, kivéve, ha már végrehajtásra adták a tartozást.

A 170-es számú nyomtatvány benyújtásával kell ezt rendezned, aszerint átkönyvelik a dolgokat. Minél előbb lépd meg, mert így "adójogilag" van tartozásod, hiába vagy +-ban összességével vele.


Ha nem tudod, hogy miért van késedelmi pótlék tartozás, akkor azt tőlük érdeklődd meg, mi ezt innen nem tudhatjuk.

Viszont azt a rendszer számítja fel, tehát nagy a valószínűsége, hogy nem téved, hanem Te siklottál el valami felett, vagy felejtkeztél meg valamiről.

2015. szept. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!