Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállás mellett BT. Fizetést...

Szőrös Béka kérdése:

Főállás mellett BT. Fizetést lehet így kérni?

Figyelt kérdés

Van egy főállásom és szeretnék BT-t létrehozni. Ha jól informálódtam, ilyen esetben nem kell járulékokat fizetnem a BT után, mindaddig, amíg a főállásom él.


Kérdés: A főállásból származó fizetésemet, ami független a BT-től, kérhetem e a BT számlaszámára, ha magánszemélyként nincs folyószámlám? Vagy ilyenkor az bevételnek fog számítani, és azután mégegyszer adóznom kell, mint BT?



2014. nov. 8. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A cégnek külön folyószámlája van. Azt nem használhatod magán célra. Beszélj egy könyvelővel, mielőtt megalapítod.
2014. nov. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, a lényeget megtudtam :). Persze beszélni fogok, csak ez most hirtelen kipattant a fejemből, azért raktam ide :)
2014. nov. 8. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A céges számla külön számla, nem egyéni. Tehát azt más számlára kell kérned, mert nem minősül bevételnek a céged életében, mivel az alkalmazott te magad vagy a munkahelyeden és nem a bt, mint szerződött vállalkozás, önálló jogi személy.


Emellett a járulékfizetésnél érdemes odafigyelni, hogy a társvállalkozónak van-e biztosított jogviszonya? Mert ő utána lehet, hogy fizetni kell (adott esetben kültag esetén is) a járulékokat.

2014. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!